IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących zasad.
 3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć ok. 20 osób, natomiast w kościołach filialnych ok. 10 wiernych.
 4. Po konsultacjach z radami parafialnymi podjęliśmy decyzję o zmianach godzin Mszy Świętych. Od 1 lutego Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 9.00 i 18.00. Na filiach w dni powszednie Msze św. będą we środy, co drugi tydzień o godz.16.30. W niedziele w kościele parafialnym nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. W Koloni Laski niedzielna Eucharystia będzie w sobotę o godz. 17.00, a w Starym Żaganiu w niedzielę o godz. 11.00. Prosimy osoby, które zamówiły intencje na Msze św. o zmienionych godzinach o kontakt w zakrystii, lub biurze parafialnym. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, wszyscy musimy przyzwyczaić się do nowej sytuacji.
 5. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego, Msze św. o godz. 9.00 i 18.00, w kościołach filialnych w Koloni Laski i Starym Żaganiu zapraszamy na godz. 16.30. Prosimy o przyniesienie świec. Taca przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
 6. Kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.
 7. We wtorek 2 lutego, po Mszy św. wieczornej, prosimy mężczyzn, panie i młodzież o pomoc w uprzątnięciu dekoracji świątecznych w kościele.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Osoby pragnące skorzystać z sakramentu pojednania prosimy o ustalenie terminu. W sobotę nabożeństwo pierwszej soboty z medytacją od godz. 8.30. Zapraszamy również na apel jasnogórski o godz. 20.30.
 9. Planujemy odwiedziny chorych ks. Marek w piątek i sobotę, ks. proboszcz w piątek, prosimy o zgłoszenia.
 10. W minioną niedzielę w zbiórce na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji zebraliśmy 1015 zł – Bóg zapłać.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, również podczas parafialnego kolędowania przy żłóbku i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za posprzątanie kościoła.
 12. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Andrzej Fogiel, Andrzej Luzeńczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz