Niedziela Chrystusa Króla – 21.11.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
 3. Dzisiaj – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Prosimy o pamięć w modlitwie i zachęcamy do udziału w Grupie Przyjaciół Paradyża, która przez cały rok modlitewnie wspiera Taca przeznaczona jest na potrzeby wspólnoty seminaryjnej.
 4. W sobotę na Mszy św. wieczornej poświęcenie wieńca adwentowego i rozpoczęcie Adwentu – czasu oczekiwania na Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia. Wyrazem naszej czujności niech będzie udział Mszach św. roratnich – codziennie z świecami o godz. 18.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami w piątki o godz. 18.00.
 5. Rekolekcje adwentowe zaczniemy w sobotę 4 grudnia, pod przewodnictwem ks. Jędrzeja Polaka. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 6. Dekanalne przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych – powyżej 21 roku życia – rozpocznie się w naszej parafii 5 grudnia o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 7. Oaza młodzieżowa zaprasza na spotkanie w Domu Katechetycznym w piątek po wieczornej Mszy św.
 8. Spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów w sobotę o godz. 11.00. Dzieci zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz.12.30 oraz Scholi Dziecięcej o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym.
 9. W przyszłą niedzielę, 28 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania – młodzieży z klasy VII.
 10. Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego po Mszy św. prowadzimy zbiórkę na rzecz migrantów ze wschodniej granicy Polski. Wesprzyjmy nasze siostry i braci w potrzebie.
 11. W przyszłą niedzielę comiesięczna zbiórkę na finansowanie remontu dachu nad prezbiterium i zakrystią.
 12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii. Różom Różańcowym serdeczne podziękowania za troskę o czystość w naszym kościele.
 13. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Felicjan Czerwiński, Lidia Trzaskowska, Czesław Wójcik, Katarzyna Suszycka, Barbara Machulak i Jan Kaczmarek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz