Niedziela Chrystusa Króla – 22.11.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących zasad.
 3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć do 20 osób, natomiast w kościołach filialnych do 10 wiernych. Bp diecezjalny Tadeusz Lityński udzielił diecezjanom dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Prosimy o modlitwę w domach i korzystanie z transmisji w tv, radiu, lub na platformach internetowych.
 4. Dzisiaj – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patrona Zielonogórsko – Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Prosimy o pamięć w modlitwie i zachęcamy do udziału w Grupie Przyjaciół Paradyża, która przez cały rok modlitewnie wspiera Taca przeznaczona jest na potrzeby wspólnoty seminaryjnej.
 5. Na podstawie watykańskiego dekretu przez cały listopad możemy modlić się w intencji dusz czyśćcowych. Nawiedzając kościół lub cmentarz należy odmówić modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka. Nabożeństwa wypominkowe każdego dnia o godz. 17.30, na filiach o godz. 16.00.
 6. W sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na nabożeństwo w intencji parafian zmarłych w minionym roku.
 7. W sobotę na Mszy św. wieczornej poświęcenie wieńca adwentowego i rozpoczęcie Adwentu – czasu oczekiwania na Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia. Wyrazem naszej czujności niech będzie udział Mszach św. roratnich – codziennie z świecami o godz. 7.00.
 8. Od niedzieli 29 listopada do 5 grudnia w naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński, rozpoczęcie w kościele po wieczornej Mszy św. Plan katechez w gablocie.
 9. Dekanalne przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych – powyżej 21 roku życia – rozpocznie się 05.12.2020 r. o godzinie 19:00 w kancelarii przy parafii Wniebowzięcia NMP w Żaganiu.
 10. Parafialny Zespół Caritas od przyszłej Niedzieli będzie rozprowadzał opłatki oraz świece na stół wigilijny.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, oraz za gesty życzliwości i pomocy. Dzielnym paniom ze wspólnoty Róż Różańcowych za posprzątanie naszego kościoła.
 12. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej niedzieli.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Marianna Sinicka, Wanda Ciechoń, Danuta Kotwis, Paweł Szybiak, Józef Kraska, Teresa Buczniewska, Józef Kaługa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz