Niedziela Chrystusa Króla – 24.11.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Prosimy o pamięć w modlitwie i zachęcamy do udziału w Grupie Przyjaciół Paradyża, która przez cały rok modlitewnie wspiera Taca przeznaczona jest na potrzeby wspólnoty seminaryjnej.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie przed bierzmowaniem młodzieży z grupy starszej.
 4. Od dzisiaj – odbywa się w naszej parafii kurs przedmałżeński – program w gablocie.
 5. W sobotę – święto Andrzeja Apostoła – odpust w parafii Jabłonowo.
 6. Chorych z Najświętszym Sakramentem nie odwiedzimy w pierwszy piątek oraz sobotę miesiąca, lecz bezpośrednio przed świętami w sobotę – 21.12’ przed południem.
 7. W sobotę zapraszamy Oazę Dzieci Bożych oraz wszystkie dzieci do Domu Katechetycznego o godz. 10.00 na warsztaty przygotowywania świątecznych kartek i ozdób Bożonarodzeniowych.
 8. W sobotę na Mszy św. wieczornej poświęcenie wieńca adwentowego i rozpoczęcie Adwentu – czasu oczekiwania na Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia. Wyrazem naszej czujności niech będzie udział Mszach św. roratnich – codziennie z świecami o godz. 7.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami w środy i piątki o godz. 18.00.
 9. Pożegnanie ks. proboszcza Jarosława Stosia oraz wprowadzenie nowego proboszcza będzie miało miejsce w Niedzielę, 8 grudnia, w czasie Mszy św. o godz. 12.15. Prosimy o modlitwę w intencji obydwu pasterzy.
 10. Rekolekcje adwentowe zaczniemy wyjątkowo w poniedziałek 09.12.’ (07.12.’ – kościoły filialne). Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych od 02.12.’ Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. W czasie rekolekcji szkolnych – od poniedziałku do środy – nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 – intencje z tych Mszy św. będą odprawione o godz. 18.00.
 11. Dekanalne przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych – powyżej 21 roku życia – rozpocznie się w naszej parafii 7 grudnia o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 12. Parafialny Caritas od przyszłej Niedzieli będzie rozprowadzał opłatki oraz świece na stół wigilijny.
 13. Zapraszamy do udziału w II Adwentowym Turnieju Warcabowym na Górce, który odbędzie się w sobotę 14.12.’ od godz. 11.00 w Domu Katechetycznym. Zapisy w zakrystii oraz e-mailowo. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.
 14. Zachęcamy, żeby wesprzeć dzieło koronacji Matki Bożej Paradyskiej – Patronki naszego Seminarium Duchownego, Przyjaciół Paradyża i powołań kapłańskich – poprzez złożenie ofiar przeznaczonych na ufundowanie koron dla paradyskiego obrazu. Cegiełki w tej intencji rozprowadzane są w zakrystii.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu, za pomoc Hospicjum w Żarach i wszelkie gesty życzliwości.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Zofia Ludowicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz