Niedziela Chrystusa Króla – 25.11.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Z tej okazji gościmy kleryka z Posługą Słowa. Taca przeznaczona jest na potrzeby wspólnoty seminaryjnej. Prosimy o pamięć w modlitwie i zachęcamy do udziału w Grupie Przyjaciół Paradyża, która przez cały rok modlitewnie wspiera
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie przed bierzmowaniem młodzieży z grupy starszej.
 4. Od dzisiaj – odbywa się w naszej parafii kurs przedmałżeński – program w gablocie.
 5. W środę Spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym po Mszy św. wieczornej.
 6. W piątek – święto Andrzeja Apostoła – odpust w parafii Jabłonowo.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na modlitwę maryjną o godz. 8.30 i nabożeństwo przed Mszą św. wieczorną.
 8. Chorych z Najświętszym Sakramentem nie odwiedzimy w pierwszy piątek oraz sobotę miesiąca, lecz bezpośrednio przed świętami w sobotę – 22.12’ przed południem.
 9. W sobotę zapraszamy Oazę Dzieci Bożych oraz wszystkie dzieci do Domu Katechetycznego o godz. 10.00 na warsztaty przygotowywania świątecznych kartek i ozdób Bożonarodzeniowych.
 10. W sobotę na Mszy św. wieczornej poświęcenie wieńca adwentowego i rozpoczęcie Adwentu – czasu oczekiwania na Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia. Wyrazem naszej czujności niech będzie udział Mszach św. roratnich – codziennie z świecami o godz. 7.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami w środy i piątki o godz. 18.00.
 11. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Godzinek w każdą Niedzielę o 6.30.
 12. W parafii Wniebowzięcia NMP – 8 grudnia o godz. 19.00 rozpocznie się dekanalne przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla kandydatów powyżej 21 roku życia.
 13. Rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy 09.12.’ (08.12.’ – kościoły filialne), poprowadzi ks. Piotr Kwiecień CM – wieloletni ojciec duchowny naszego seminarium, obecnie pracujący w Warszawie w kościele św. Krzyża. Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych od 03.12.’ Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.
 14. Parafialny Caritas od przyszłej Niedzieli będzie rozprowadzał opłatki oraz świece na stół wigilijny.
 15. Zapraszamy do udziału w I Adwentowym Turnieju Warcabowym na Górce, który odbędzie się w sobotę 15.12.’ od godz. 11.00 w Domu Katechetycznym. Zapisy w zakrystii oraz e-mailowo. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.
 16. Zakończyliśmy remont wieży kościoła, przywracając jej wizerunek XVIII w. i symbolikę nawiązującą do Bożego Grobu. Dziękujemy za wsparcie tej inwestycji Urzędowi Miasta Żagań, Urzędowi Marszałkowskiemu, Powiatowi Żagańskiemu i przedstawicielom wykonawców – Marcinowi Kozarzewskiemu z Warszawy i Rafałowi Markowskiemu z Kożuchowa.
 17. Dziękujemy za ofiary złożone na wymianę systemu grzewczego kościoła. Wraz z wpłatami na konto zebraliśmy przed tygodniem ponad 7000 zł, co stanowi już 50% potrzebnej sumy. Nowy piec jest instalowany. Prace zostaną zakończone w przyszłym tyg
 18. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Zofia Przewoźnik, Tadeusz Ciesielski: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks.Jarosław Stoś – proboszcz