Niedziela Chrystusa Króla – 26.11.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Prosimy o pamięć w modlitwie i zachęcamy do udziału w Grupie Przyjaciół Paradyża, która przez cały rok modlitewnie wspiera  Seminarium. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby wspólnoty seminaryjnej.
 2. We czwartek wspominamy św. Andrzeja, Apostoła.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Modlitwa różańcowa w sobotę o godz. 8.30, Litania Loretańska o godz. 17.30. Na Apel Jasnogórski zapraszamy na 20.30.
 4. W sobotę na Mszy św. wieczornej poświęcenie wieńca adwentowego i rozpoczęcie Adwentu – czasu oczekiwania na Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia. Wyrazem naszej czujności niech będzie udział w Mszach św. roratnich – codziennie ze świecami o godz. 18.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami w piątki o godz. 18.00.
 5. Rekolekcje adwentowe zaczniemy w sobotę 9 grudnia, pod przewodnictwem Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej – O. Ryszarda Kuczera. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 6. Dzieci zapraszamy na próbę Scholi Dziecięcej w sobotę o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie zbiórki na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
 8. W przyszłą niedzielę, comiesięczna zbiórka na rozliczenie remontu w domu katechetycznym.
 9. Od pierwszej niedzieli Adwentu wolontariusze PZC będą rozprowadzali świece wigilijne.
 10. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii, liczne gesty życzliwości. Serdeczne podziękowania za troskę o czystość w naszym kościele i dbałość o porządek przed kościołem i na cmentarzu.
 11. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Agnieszka Jeż-Hamrol, Ryszard Obuchowicz, Mariusz Muzylak, Zygfryd Nadrzycki i Anna Olejnik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz