Niedziela Chrztu Pańskiego – 09.01.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Chrztu Pańskiego, która przypomina o naszym chrzcie św. i zachęca do troski o życie sakramentalne. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
  3. W poniedziałek, 10 stycznia pierwsza rocznica śmierci bp. Adama Dyczkowskiego.
  4. W sobotę 15 stycznia dzień imienin bp. seniora Pawła Sochy – prosimy o modlitwę w intencji solenizanta. 
  5. Wizyta duszpasterska, czyli „kolęda” – z powodu panującej pandemii jest w naszej parafii odwołana. Przyjmujemy z wiarą, że wspólna modlitwa rodzin i osób samotnych jest autentycznym spotkaniem z Bogiem, wypraszaniem Bożego błogosławieństwa i dziękowaniem za otrzymane łaski. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości na modlitwę podczas Mszy św. i wspólne śpiewanie kolęd przy szopce betlejemskiej. Modlitwa w rodzinnym gronie i za rodziny, za chorych, cierpiących, zmarłych ma ogromną wartość, dlatego w miarę możliwości prosimy o odwiedzenie świątyni i spotkanie we wspólnocie wiary. W poniedziałek na wszystkich Mszach św. będziemy modlili się za mieszkańców ulic: Kościuszki, Długosza, Felbigera, Poniatowskiego, Jagielońskiej, Stromej, Henryka Wiernego, Poprzecznej, Zacisze i Zamkowej, we wtorek ul.: Młynarskiej, Mieszka I, Chrobrego , bp. Pluty i Dębowej, we środę ul.: Bolesławieckiej, Nadbobrze i Fabrycznej; w Starym Żaganiu za mieszkańców Pożarowa, we czwartek ul.: Lubuskiej i Asnyka, w piątek ul.: Bema, a w sobotę ul.: Włókniarzy, Żaganny, Reymonta, Podgórnej i E. Plater.
  6. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o nasz kościół.
  7. Życzymy wszystkim  błogosławionej Niedzieli.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp.: Maria Bajor, Maria Górniak i Anna Wojdat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz