Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Chrztu Pańskiego, która przypomina o naszym chrzcie św. i zachęca do troski o życie sakramentalne. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących zasad.
 3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć ok. 20 osób, natomiast w kościołach filialnych ok. 10 wiernych. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. udzielona przez bp. Tadeusza Lityńskiego wszystkim diecezjanom. Prosimy o modlitwę w domach i korzystanie z transmisji Eucharystii w tv, radiu, lub w internecie.
 4. W piątek 15 stycznia dzień imienin bp. seniora P. Sochy – prosimy o modlitwę w intencji solenizanta.
 5. W przyszłą niedzielę 17 stycznia przypada „Dzień Judaizmu”, w którym Kościół zachęca do życzliwego i pełnego szacunku wspomnienia „naszych starszych braci i sióstr w wierze”. Jest to wiara i tradycja, w której wzrastał nasz Pan Jezus Chrystus.
 6. 19 stycznia we wtorek , po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele rad parafialnych ze Starego Żagania, Koloni Laski i kościoła parafialnego. Głównym punktem będzie próba ustalenia nowego systemu pracy duszpasterskiej w parafii, wynikającego ze zmniejszenia składu personalnego.
 7. Wizyta duszpasterska, czyli „kolęda” – z powodu panującej pandemii została w naszej parafii odwołana. Przyjmujemy z wiarą, że wspólna modlitwa rodzin i osób samotnych jest autentycznym spotkaniem z Bogiem, wypraszaniem Bożego błogosławieństwa i dziękowaniem za otrzymane łaski. Zapraszamy mieszkańców na modlitwę podczas Mszy św. i wspólne śpiewanie kolęd przy szopce betlejemskiej. Modlitwa w rodzinnym gronie i za rodziny, za chorych, cierpiących, zmarłych ma ogromną wartość, dlatego w miarę możliwości prosimy o odwiedzenie świątyni, i spotkanie we wspólnocie wiary. W poniedziałek na wszystkich Mszach św. będziemy modlili się za mieszkańców ulic: Kościuszki, Długosza, Felbigera, Poniatowskiego, Jagielońskiej, Stromej, Henryka Wiernego, Poprzecznej, Zacisze i Zamkowej, we wtorek ul.: Młynarskiej, Mieszka I, Chrobrego , bp. Pluty i Dębowej, we środę ul.: Bolesławieckiej, Nadbobrze i Fabrycznej; w Koloni Laski: Żagańca, Spokojnej, Robotniczej, Narutowicza i Łukasiewicza, we czwartek ul.: Lubuskiej i Asnyka, w Starym Żaganiu za parafian zamieszkałych pod nr nieparzystymi, w piątek ul.: Bema, a w sobotę ul.: Włókniarzy, Żaganny, Reymonta, Podgórnej i E. Plater.
 8. We czwartek 14 stycznia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, również podczas parafialnego kolędowania przy żłóbku i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o kościół.
 10. Życzymy wszystkim dobrej Niedzieli.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Michalina Osińska i Stanisław Biały. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

 

 1. Marcin Siewruk – proboszcz