Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Chrztu Pańskiego, która przypomina o naszym własnym chrzcie i zachęca do troski o życie sakramentalne. Niedziela ta kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 2. W przyszłą Niedzielę 19 stycznia nasz chór „Magnificat” kolęduje w Kolonii Laski. W Starym Żaganiu występ planowany jest w Niedzielę 26 stycznia.
 3. We środę dzień imienin bp. seniora P. Sochy – prosimy o modlitwę w intencji solenizata.
 4. W piątek 17 stycznia przypada „Dzień Judaizmu”, w którym Kościół zachęca do życzlwego wspomnienia „naszych starszych braci i sióstr w wierze”. Jest to wiara i tradycja, w której wzrastał nasz Pan Jezus Chrystus.
 5. Od soboty 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zgonie ze słowami Chrystusa: „Obyście byli jedno!”, prosimy o modlitwę w intencji szacunku, pojednania i wzajemnej miłości chrześcijan wszystkich wyznań oraz obrządkó W tej intencji zapraszamy na nabożeństwo w sobotę o godz. 17.30.
 6. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę tj 19 stycznia zapraszamy po mszy świętej wieczornej na katechezę biblijną o Eucharystii.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas podczas „kolędy” zaprosili nas do swoich domów za otwartość, modlitwę i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafianej.
 8. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 15.30, w soboty o godz. 11.00.
 9. W okresie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty od 9.00 do 10.30.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o kościół.
 11. Życzymy wszystkim dobrej Niedzieli.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Stanisław Bombała, Krystyna Wagner, Karol Heinz Koteczka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz