Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Chrztu Pańskiego, która przypomina o naszym własnym chrzcie i zachęca do troski o życie sakramentalne. Niedziela ta kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 2. Dzisiaj nasz chór „Magnificat” kolęduje w Kolonii Laski. W St. Żaganiu występ planowany jest w ostatnią Niedzielę stycznia.
 3. We wtorek dzień imienin ks. bpa seniora P. Sochy – prosimy o modlitwę w intencji solenizanta.
 4. W czwartek przypada „Dzień Judaizmu”, w którym Kościół zachęca do życzliwego wspomnienia „naszych starszych braci i sióstr w wierze”. Jest to wiara i tradycja, w której wzrastał nasz Pan Jezus Chrystus.
 5. Od piątku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zgodnie ze słowami Chrystusa: „Obyście byli jedno!”, prosimy o modlitwę w intencji szacunku, pojednania i wzajemnej miłości chrześcijan wszystkich wyznań oraz obrządków. W tej intencji zapraszamy na nabożeństwo w piątek o godz. 17.30.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas podczas „kolędy” zaprosili nas do swoich domów za otwartość, modlitwę i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej.
 7. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 15.30, w soboty o godz. 11.00, w niedziele i uroczystości o godz. 15.00.
 8. W okresie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty od 9.00 do 10.30.
 9. Sakrament bierzmowania dla młodzieży naszej parafii z grupy starszej zostanie udzielony przez ks. bpa Tadeusza Lityńskiego 11.04.2019 r. w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
 10. Uruchomiliśmy w kościele ogrzewanie. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o pomoc w sfinansowaniu nowego systemu grzewczego przez dzisiejszą ofiarę do puszek. Zgromadziliśmy dotychczas 60% potrzebnych środków.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o kościół.
 12. Życzymy wszystkim dobrej Niedzieli.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności ś.p. Janusz Staniocha. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz