Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj  święto zespołów Caritas. Dziękujemy wspólnocie Parafialnego Zespołu Caritas za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.
 2. W poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, imieniny ks. Marka Ogrodowiaka – pamiętajmy o modlitwie w intencji solenizanta.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Na wtorek została przeniesiona uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.
 5. 1 maja przypada w niedzielę – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy. Modlitwa Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30. W czasie nabożeństw – kontynuacja lektury powieści Jana Dobraczyńskiego „Cień Ojca”.  
 6. Od 1 maja zapraszamy codziennie, do końca miesiąca, o godz. 20.30 na wieczorną modlitwę – Apel Jasnogórski.
 7. We wtorek 3 maja – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz święto Konstytucji Trzeciego Maja. Z racji odpustu zapraszamy na Mszę św.  o godz. 12.00 do Starego Żagania. Po Eucharystii mieszkańcy zapraszają na poczęstunek. W kościele parafialnym Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.
 8. Dziękujemy za udział zbiórkach do puszek – na pomoc dla hospicjum i na wsparcie Pana Patryka po pożarze domu, serdeczne Bóg zapłać.
 9. Ofiara zbierana dzisiaj do puszek przeznaczona jest na potrzeby Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 10. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość i dekorację naszego kościoła.
 11. Życzymy błogosławionej Niedzieli i wielu gestów miłosiernych wobec naszych bliskich, przyjaciół i we wspólnocie parafialnej.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła: ś.p. Bogumiła Molińska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

ks. Marcin Siewruk – proboszcz