Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj święto zespołów Caritas. Dziękujemy parafialnej wspólnocie Caritas, a zwłaszcza Pani Barbarze Świrad, która otrzymała za swoją posługę wyróżnienie diecezjalnej Kapituły Człowiek Człowiekowi za rok 2019.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Grupy Teatralnej w Domu Katechetycznym
 3. We wtorek – uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.
 4. W środę 1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy. Modlitwa Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30. W czasie nabożeństw – lektura adhortacji papieża Franciszka „Chrystus żyje” – o młodości Kościoła. W Kolonii Laski nabożeństwa w środy, w Starym Żaganiu w czwartki – o godz. 16.00.
 5. W pierwszy czwartek po Mszy św. spotkanie zelatorów Róż Różańcowych, Wspólnoty Krwi Chrystusa i Przyjaciół Paradyż W czwartek nie będzie czynna kancelaria, nie będzie też Mszy św. w St. Żaganiu.
 6. W piątek 3 maja – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz święto Konstytucji Trzeciego Maja. Z racji odpustu zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 do Starego Żagania. Po Eucharystii mieszkańcy przygotowali poczęstunek. W kościele parafialnym Msze św. o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00. W Kolonii Laski – Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 16.00 – zamiast w środę. W piątek nie obowiązuje post.
 7. W pierwszy piątek odwiedziny chorych – ks. proboszcza od godz. 9.00. Zbiórka do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca organizujemy wspólnie z parafiami żagańskimi pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie. Zapraszamy też do udziału w pielgrzymce do Wilna od 1 do 6 lipca. Zapisy w zakrystii.
 9. Spotkanie Rady Parafialnej 7 maja we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 10. W sobotę 11.05.’ – odbędzie się III Wielkanocny Rajd Rowerowy do Bożego Grobu. W Brzeźnicy o godz. 10.00 zgromadzą się pielgrzymi z Z. Góry, Szprotawy, Kożuchowa, Żar i Świebodzina. Zachęcamy parafian do udziału – trzeba tylko dotrzeć do Brzeźnicy. Wspólny wyjazd – pod eskortą policji – z Brzeźnicy o godz. 11.00 spod kościoła św. Marii Magdaleny, gdzie otrzymamy pamiątkowe koszulki. Na zakończenie Rajdu przewidziany jest posiłek oraz Msza św. Szczegóły w gablocie.
 11. Ofiara zbierana dziś do puszek Caritas przeznaczona jest na Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 12. Za tydzień w ramach akcji „Pola Nadziei’ – harcerska zbiórka do puszek na pomoc hospicjum w Żarach.
 13. Dziękujemy za pomoc na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła.
 14. Życzymy błogosławionej Niedzieli i wielu gestów miłosiernych wobec siebie nawzajem.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła: ś.p. Anna Kuczek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz