Niedziela Najświętszej Trójcy – 26.05.2024 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Najświętszej Trójcy, która umacnia wiarę w Jednego Boga w trzech Osobach.
 2. Dzisiaj w Dniu Matki pamiętajmy o naszych kochanych mamach.
 3. Do końca maja zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i Apel Jasnogórski o 20.30.
 4. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17.30.
 5. W sobotę Różaniec o godz.: 8.30.
 6. 1 czerwca, w sobotę, ks. Michał Kowalewski będzie celebrował Mszę świętą Prymicyjną o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w Eucharystii.
 7. Już w przyszłą niedzielę – 2 czerwca – nasze święto parafialne z okazji odpustu Nawiedzenia NMP, zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.15. Prosimy o pomoc w organizacji odpustu – uczestnicząc w przygotowaniu i wydawaniu posiłku lub ofiarując fanty na licytację.
 8. 30 maja, we czwartek – uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywać wspólnie z Parafią Garnizonową, idąc po Mszy św. o godz. 11.30 w procesji eucharystycznej z kościoła garnizonowego do naszego kościoła parafialnego. Uroczystość Bożego Ciała jest jednocześnie okazją do podziękowania dzieci w rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Dzieci i rodziców zapraszamy do udziału we Mszy św. i procesji. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów. Prosimy o udekorowanie domów – jako znak wiary – na trasie procesji przy ulicach: Sosnowej, Konopnickiej i Piastowskiej. Msza św. z procesją w Kolonii Laski o godz. 9.00, a w Starym Żaganiu o godz. 11.00.
 9. Dla dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię św. będzie okazja do wyrażenia wdzięczności Bogu podczas Mszy św. w kościele garnizonowym o godz. 11.30. Spowiedź święta będzie każdego dnia w czasie nabożeństwa majowego od godz. 17.30.
 10. 10.W piątek święto Nawiedzenia NMP – naszej patronki.
 11. 11.W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zostaje udzielona dyspensa od postu.
 12. 12.Dziękujemy za ofiary złożone w na rzecz parafii, liczne gesty życzliwości, dziękujemy również za troskę o czystość naszej świątyni.
 13. 13. Życzymy dobrej Niedzieli i błogosławieństwa Trójjedynego Boga.
 14. 14.W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Stanisław Kozaczyński, Andrzej Lóssa i Irena Domarecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz