Niedziela – Narodzenie Pańskie – 25.12.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Dzisiaj Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
 2. W tym roku wyjątkowo wspomnienie Świętej Rodziny – patronalne Święto Rodzin Katolickich przypada w piątek, na Mszy św. wieczornej zapraszamy do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 3. W piątek nie obowiązuje post.
 4. W sobotę w ostatnim dniu roku o godz. 16.00 nabożeństwo dziękczynno – błagalne z podsumowaniem roku oraz uroczysta Msza św. Nie będzie Mszy św o godz. 18.00.
 5. W niedzielę – w pierwszy dzień Nowego Roku – uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. W tę niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu naszej świątyni i kościołów filialnych do świąt Bożego Narodzenia, przez posprzątanie, dekoracje bożonarodzeniowe, przywiezienie i osadzenie choinek, wystrój kwiatami oraz liturgiczną oprawę.
 7. Wizyta duszpasterska, czyli „kolęda” – odbywająca się po raz pierwszy w nowej formule zaproszeń, rozpocznie się w poniedziałek – 2 stycznia. Po wpłynięciu zaproszeń od parafian będziemy w każdym tygodniu przedstawiać szczegółowy plan kolędy, dostępny również na parafialnej stronie internetowej.
 8. Jutrzejsza taca, w święto św. Szczepana – pierwszego męczennika przeznaczona jest na KUL oraz IFT w Zielonej Górze.
 9. Na zmianę tajemnic Żywego Różańca zapraszamy w drugi dzień świąt, po Mszy św. o godz. 8.30.
 10. Dziękujemy za złożone ofiary w mijającym tygodniu i za każdy gest pomocy.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp.: Iwona Wałęcka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
 12. Życzymy pokoju i błogosławieństwa Bożego.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz