Niedziela Palmowa – 14.04.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 wyruszy Miejska Droga Krzyżowa, która przejdzie historycznym szlakiem z Kościoła Wniebowzięcia NMP do naszej Kalwarii Żagańskiej, gdzie będziemy celebrować trzy ostatnie stacje.
 3. W Wielki Poniedziałek Msza św. wieczorna z namaszczeniem rąk olejkiem nardowym – na pamiątkę namaszczenia Jezusa w Betanii.
 4. W Wielki Wtorek rozważamy tajemnicę zdrady Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo przebłagalne z obrzędem ucałowania ołtarza.
 5. W Wielką Środę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo przygotowania Paschy z przyjęciem znaku niekwaszonego chleba i gorzkich ziół. Po nabożeństwie prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła oraz w przygotowaniu dekoracji Wielkiego Tygodnia. Ponowne sprzątanie w sobotę po święceniu pokarmów – o godz. 15.30.
 6. W Wielki Czwartek do południa – nie będzie Mszy św. Liturgia Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg i Komunią św. pod dwiema postaciami o godz. 18.00. Czuwanie do godz. 22.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. w St. Żaganiu, nie będzie też czynna kancelaria parafialna.
 7. Wielki Piątek to dzień, w którym umarł Chrystus. Prosimy o zachowania ścisłego postu. Adorację Jezusa w Ciemnicy zaczniemy o godz. 7.00 tzw. „Ciemną Jutrznią”. Plan czuwania wg ustalonego porządku. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa wynagradzająca za grzech aborcji. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża i Komunią św. o godz. 18.00. Liturgię zakończymy ceremonią pogrzebu Jezusa w Kaplicy Bożego Grobu – wg tradycji jerozolimskiej. Czuwanie – do godz. 22.00. Ofiary złożone tego dnia przeznaczamy na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Spowiedź św. do godz. 22.00.
 8. W Wielką Sobotę adorację Najświętszego Sakramentu zaczniemy o godz. 7.30 od Jutrzni i nabożeństwa namaszczenia Jezusa mirrą przy Grobie Bożym – wg tradycji jerozolimskiej. Dalsza adoracji wg ustalonego porządku. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościele parafialnym – co godzinę od godz. 10.00 do 15.00. W Kolonii Laski o godz. 11.00, w Żagańcu o godz. 11.30. W Starym Żaganiu
  o godz. 11.00 i w Pożarowie o 11.30. Msza św. Wigilii Paschalnej – z Komunią św. pod dwiema postaciami – o godz. 21.00, zakończy się ceremonią otwarcia Bożego Grobu i procesją rezurekcyjną wokół świątyni i poświęceniem cmentarza. Prosimy o przyniesienie świec.
 9. Niedzielna Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 7.00, adoracja Jezusa Zmartwychwstałego od godz. 6.30.
 10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego. Msza św. o godz. 12.15 – jeśli pozwoli pogoda – przy Kaplicy Grobu. Kolekta – na KUL.
 11. 3 maja – uroczystość odpustu z okazji Matki Bożej Królowej Polski w Starym Żaganiu, gdzie Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00
 12. 4 maja – w pierwszą sobotę miesiąca organizujemy – raz na 5 lat – wspólna dekanalną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie. Zapraszamy też do udziału w pielgrzymce do Wilna
  od 1 do 6 lipca. Zapisy w zakrystii do końca kwietnia.
 13. Życzymy błogosławionego Wielkiego Tygodnia i dobrej Paschy czyli przejścia od śmieci do zmartwychwstania, od smutku do radości.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz