Niedziela Palmowa – 28.03.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. Na podstawie najnowszych obostrzeń i obowiązujących przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć 15 osób, natomiast w kościołach filialnych 8 wiernych. Prosimy o wyrozumiałość i bezwzględne przestrzeganie przepisów i wzajemny szacunek.
 4. Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz katolików przebywających na jej terytorium.
 5. Aby umożliwić wiernym udział we Eucharystii od poniedziałku do środy Msze św. będą o godz. 9.00 i 18.00.
 6. W Wielki Poniedziałek Msza św. ze znakiem olejku nardowego – na pamiątkę namaszczenia Jezusa w Betanii.
 7. W Wielki Wtorek rozważamy tajemnicę zdrady Jezusa. Po Mszy św. nabożeństwo przebłagalne z obrzędem oddania czci ołtarzowi.
 8. W Wielką Środę po Mszy św. nabożeństwo przygotowania Paschy z przyjęciem znaku niekwaszonego chleba i gorzkich ziół. Po nabożeństwie prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.
 9. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna
 10. W Wielki Czwartek do południa – nie będzie Mszy św. Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Chrystusa do godz. 21.00.
 11. Wielki Piątek to dzień, w którym umarł Chrystus. Prosimy o zachowania ścisłego postu. Czuwanie przed Eucharystycznym Jezusem od godz. 8.00. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża i Komunią św. o godz. 18.00. Liturgię zakończymy ceremonią pogrzebu Jezusa w Kaplicy Bożego Grobu – wg. tradycji jerozolimskiej. Okazja do adoracji do godz. 21.00. Spowiedź św. przy Grobie Pańskim do godz. 21.00.
 12. W Wielką Sobotę adorację Najświętszego Sakramentu zaczniemy o godz. 8.30 od nabożeństwa namaszczenia Jezusa mirrą przy Grobie Bożym – wg. tradycji jerozolimskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy Grobie Bożym od. godz. 9.00 do 13.00, co 30 minut. Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 21.00, zakończy się ceremonią otwarcia Bożego Grobu i poświęceniem cmentarza. Prosimy o przyniesienie świec.
 13. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 8.30
 14. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego. Msza św. o godz. 12.15 – jeśli pozwoli pogoda – przy Kaplicy Grobu. Kolekta – na KUL.
 15. W Koloni Laski i Starym Żaganiu świąteczne Msze św. o godz. 11.00.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Stanisława Osiewicz, Tomasz Szamlicki i Genowefa Marciniak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
 17. Życzymy błogosławionego Wielkiego Tygodnia i dobrej Paschy czyli przejścia od śmieci do zmartwychwstania, od smutku do radości.

ks. Marcin Siewruk – proboszcz