Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 01.01.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Dzisiaj Niedziela Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok – Światowy Dzień Modlitwy o Pokój.
 2. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego. W uroczystość Trzech Króli nie obowiązuje post. Organizatorzy zapraszają na Orszak Trzech Króli w Żaganiu – rozpoczynający się po Mszy św. o godz. 12.15 w kościele klasztornym.
 3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, pamiętajmy szczególnie o misjonarzach głoszących Chrystusa na całym świecie, m.in. o s. Lilii Cochle z Haiti i o. Robercie Jurzyście z Togo, dlatego taca tego dnia przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
 4. W Uroczystość Trzech Króli zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na Parafialne Kolędowanie z udziałem chóru parafialnego „Magnificat”, scholi dziecięcej, zespołu Górali Czadeckich „Jodełki” i zespołu śpiewaczego „Con Anima”.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę medytacja biblijna o godz. 8.30 i Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
 6. Od 2 stycznia zaczynamy wizytę duszpasterską – „Kolędę”. Odwiedzimy rodziny i osoby samotne, które przekazując zaproszenie, pragną błogosławieństwa i spotkania ze swoimi duszpasterzami. W poniedziałek odwiedzimy mieszkańców os. Na Górce od nr 1 do 18, we wtorek os. Na Górce od nr 19 do 42,  we środę ul. Kochanowskiego od nr 1 do 12, we czwartek ul. Kochanowskiego od nr 12 A do 35A, a w sobotę mieszkańców ulic: Łukasiewicza, Narutowicza, Robotniczej, Staszica, Wesołej, Żwirki i Wigury oraz Żagańca.
 7. Początek kolędy w dni powszednie o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 10.30.
 8. W trakcie kolędy będzie odprawiana Msza św. o godz. 18.00, stąd prosimy o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek niedogodności. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od godz. 17.30 do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. W okresie kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna, prosimy o kontakt telefoniczny lub w zakrystii po Mszy św.
 10. W czasie kolędy nie będzie we środy Mszy św. w kościołach filialnych.
 11. W następną Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pańskiego z obrzędem błogosławieństwa wody.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary w mijającym tygodniu i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o nasz kościół.
 13. Życzymy pokoju i błogosławieństwa Bożego na cały Nowy Rok.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Grzegorz Lóssa, Agnieszka Krysztof i Helena Kostka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz