Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 29.12.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny – patronalne święto rodzin katolickich. Podczas Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwa małżonków.
2. We wtorek w ostatnim dniu roku o godz. 16.30 nabożeństwo dziękczynno – błagalne z podsumowaniem roku oraz uroczysta Msza św. Nie będzie Mszy św o godz. 18.00.
3. We środę – w pierwszy dzień Nowego Roku – uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Na Msze św. zapraszamy wg porządku niedzielnego – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa okolicznościowe we czwartek o godz. 17.00, w piątek i sobotę o 17.30. W pierwszy piątek przed Mszą św. o godz. 18.00 zbiórka do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.
5. Od 2 stycznia zaczynamy wizytę duszpasterską – „Kolędę”. Chcielibyśmy odwiedzić wszystkie rodziny i osoby samotne, które pragną błogosławieństwa i spotkania ze swoimi duszpasterzami. Dlatego prosimy o wspólną troskę w przygotowanie i przebieg tych spotkań. Plan kolędy zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.
6. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 15.30, w soboty o godz. 11.00.
7. W trakcie kolędy będzie odprawiana Msza św. o godz. 18.00, stąd prosimy o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek niedogodności. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od godz. 17.30 do adoracji Najświętszego Sakramentu.
8. W okresie kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty od godz. 09.00 do 10.30.
9. W czasie kolędy nie będzie w ciągu tygodnia Mszy św. w kościołach filialnych.
10. W następną Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pańskiego z obrzędem błogosławieństwa wody.
11. Dziękujemy za złożone ofiary w mijającym tygodniu i za każdy gest pomocy. W ubiegłą niedzielę do puszek zebraliśmy 4360 zł, które zostały przeznaczone na finansowanie remontu dachu nawy głównej kościoła, do rozliczenia inwestycji pozostało jeszcze 7000 zł. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o nasz kościół.
12. Życzymy pokoju i błogosławieństwa Bożego na cały Nowy Rok.
13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Władysława Karczewska, Filomena Irska, Waldemar Zieliński, Wiktor Szydłowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Marcin Siewruk – proboszcz