Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. W Niedzielę Świętej Rodziny – patronalne Święto Rodzin Katolickich – gościmy w naszej świątyni ikonę świętej rodziny, opiekunki Wspólnoty Domowego Kościoła. Na Mszy św. o godz. 8.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. O godz. 17.30 zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo dziękczynne – błagalne z podsumowaniem roku i Mszę św. o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek – w pierwszy dzień Nowego Roku – uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. 1 stycznia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, natomiast pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 4. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego. Organizatorzy zapraszają na Orszak Trzech Króli w Żaganiu – rozpoczynający się po Mszy św. o godz. 12.15 w kościele klasztornym.
 5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, pamiętajmy szczególnie o misjonarzach głoszących Chrystusa na całym świecie, m.in. o s. Lilii Cochle z Haiti i o. Robercie Jurzyście z Togo, dlatego taca tego dnia przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
 6. W Uroczystość Trzech Króli zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na Parafialne Kolędowanie z udziałem chóru parafialnego „Magnificat”, scholi dziecięcej, zespołu Górali Czadeckich „Jodełki” i wszystkich parafian.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę medytacja biblijna o godz. 8.30 i Apel Jasnogórski na zakończenie Parafialnego Kolędowania.
 8. Od 2 stycznia zaczynamy wizytę duszpasterską – „Kolędę”. We wtorek odwiedzimy mieszkańców ulic: Śląskiej, Jagielońskiej, bp. Pluty, Asnyka, Stromej, Liszta i Kościuszki, we środę kolędy nie będzie, we czwartek ulic: Akacjowej, Brzozowej, Jarzębinowej, Dębowej, Długosza i Felbigera, w piątek ulic: Lubuskiej, Nadbobrze i Włókniarzy.
 9. Początek kolędy w dni powszednie o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 10.30.
 10. W trakcie kolędy będzie odprawiana Msza św. o godz. 18.00, stąd prosimy o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek niedogodności. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od godz. 17.30 do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 11. W okresie kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna, prosimy o kontakt telefoniczny lub w zakrystii po Mszy św.
 12. W następną Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pańskiego z obrzędem błogosławieństwa wody.
 13. Bóg zapłać za wielkoduszność i udział w zbiórce na pomoc dla powracającej do zdrowia po operacji kardiologicznej 4-letniej Różyczki.
 14. Dziękujemy za złożone ofiary w mijającym tygodniu i za każdy gest pomocy. 
 15. Życzymy pokoju i błogosławieństwa Bożego na cały Nowy Rok 2024.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Stanisław Drzazgowski, Kazimiera Moskwa oraz Mama O. Efrema – ks. Jarosława – Helena Stoś.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie! Wyjazd na pogrzeb Pani Heleny do Gorzowa Wlkp. we środę w godzinach porannych. Chętnych prosimy o zapisy do poniedziałku włącznie.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz