Niedziela Trójcy Świętej – 04.06.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Trójcy Najświętszej, która umacnia wiarę w Jednego Boga w trzech Osobach. Dzisiaj świętujemy też uroczystość odpustu parafialnego. Pragniemy pamietać o wszystkich mieszkańcach parafii, dziękując za naszą wspólnotę i prosić dla niej o Boże błogosławieństwo. (Zapraszamy na Mszę św. odpustową  o godz. 12.15, którą odprawi ks. Dariusz Wołczecki oraz na wspólne świętowanie przed Domem Katechetycznym, które rozpoczniemy około godz. 13.45. Dzięki wielkoduszności parafian zapraszamy na wspólny obiad, występy scholi dziecięcej, oraz  zespołu Górali Czadeckich „Jodełki”. Na obiad przygotowano między innymi parafialne pierogi, krokiety, babkę ziemniaczaną, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, podpiwek i szeroki wachlarz smacznych ciast, a w wśród nich tradycyjnie – drożdżowiec proboszcza. Zachęcamy do wspólnego świętowania „Na Górce” i udział w licytacji ciekawych fantów.
 2. Kleryk Jakub Cieplak kończy dzisiaj praktykę semestralną. Dziękujemy za gorliwość, gotowość do pomocy i życzliwość. 4 miesiące minęły bardzo szybko, a w tym czasie wspólnota parafialna została ubogacona licznymi charyzmatami kl. Jakuba. Życzymy łaski Ducha Świętego na kolejny etap formacji seminaryjnej, której uwieńczeniem będą święcenia kapłańskie.
 3. We czwartek – uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać z Parafią Garnizonową. Msze św. w kościele parafialnym odprawimy o godz.: 9.00, 11.30 i po zakończeniu procesji około godz. 14.00 oraz o godz. 18.00. Z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami: Piastowską, Marii Konopnickiej i Sosnową – do kościoła garnizonowego. Prosimy o udekorowanie – jako znak naszej wiary – domów na trasie procesji. Msza św. z procesją w Kolonii Laski o godz. 9.00, a w Starym Żaganiu o godz. 11.00.
 4. Zapraszamy rodziców z dziećmi I-Komunijnymi oraz dzieci rocznicowe do sypania kwiatów w czasie Procesji Bożego Ciała. Dla dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię św. będzie to okazja do uroczystego świętowania podczas Mszy św. w kościele parafialnym o godz. 11.30. Spowiedź święta będzie każdego dnia w czasie nabożeństwo od godz. 17.30.
 5. Kwiaty z naszych ogródków do dekoracji ołtarzy eucharystycznych – można ofiarować we środę po każdej Mszy św.
 6. Z okazji Oktawy Bożego Ciała zachęcamy do udziału o godz. 17.30 w nabożeństwach, które kończyć się będą procesją wokół naszej świątyni. Prosimy dzieci I-komunijne oraz wszystkie chętne dzieci o sypanie kwiatków w czasie  procesji.
 7. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała zostaje udzielona dyspensa od piątkowego postu.
 8. 17 czerwca, w sobotę odbędzie się Pielgrzymka – Rajd Rowerowy do Bożego Grobu – zapraszamy serdecznie.
 9. Chętnych do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Fatimy zapraszamy na spotkanie z organizatorem we środę 7 czerwca o godz. 19.00 w kościele.
 10. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie .
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 12. Dziękujemy za ofiary i pomoc na rzecz parafii, za nowe – precyzyjnie wykonane i mocne drzwi do piwnicy w domu katechetycznym. Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie wielu parafian w przygotowaniu odpustu – zwłaszcza dziękujemy za dekoracje i sprzątanie w kościele, za przygotowanie posiłku, upieczenie ciast, przygotowanie podpiwku i troskę o schludność terenu przed Domem Katechetycznym oraz całą logistykę organizacji odpustu.
 13. Życzymy błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Jerzy Kurzeja i Marek Jania. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz