Niedziela Trójcy Świętej – 07.06.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Trójcy Najświętszej, umacniającą wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach.
2. Zostały zniesione limity wiernych, mogących brać udział w liturgii. Jednocześnieprzypominamy, że osoby biorące udział w modlitwie zobowiązani są do zasłonięcia ust i nosa maską ochronną lub zachowania bezpiecznego dystansu.
3. We czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Tegoroczne obchody zostały ograniczone do minimum ze względu na wymogi i obostrzenia epidemiczne. Nie odbędzie się tradycyjna procesja ulicami miasta. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym i na filiach jak w niedzielę i święta. Po Mszy św. o godz. 12.15 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe.
4. Zachęcamy, aby zachować tradycję przyozdabiania naszych domów, okienemblematami eucharystycznymi czy flagami na czas trwania Uroczystości Bożego Ciała oraz oktawy. Niech to będzie wyrazem naszego modlitewnego czuwania oraz naszej po-bożności.
5. W środę nie będzie Mszy świętej w Kolonii Laski.
6. Z okazji Oktawy Bożego Ciała zachęcamy do udziału o godz. 17.30 w nabożeństwach, które kończyć się będą procesją wokół świątyni. Jeśli rodzice uznają to za stosowne,prosimy dzieci I-komunijne oraz wszystkie chętne dzieci o sypanie kwiatków w czasie procesji.
7. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała zostaje udzielona dyspensa od piątkowego postu
8. W piątek o godz. 18.45 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie związane z I Komunią Świętą – w celu ustalenia najkorzystniejszych terminów uroczystości.
9. W Boże Ciało, tj. od 11 czerwca, od godz. 12.00 ruszają zapisy do udziału w III Biegu do Bożego Grobu. Można zgłaszać się na parafialnej stronie internetowej, oraz na platformie: www.super-sport.com.pl . Bieg odbędzie się w dwóch odsłonach na „żywo” i „wirtualnie”. Łączny limit w dwóch biegach wynosi 300 osób. Szczegóły regulaminu na internetowej stronie parafii i Facebooku.
10. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 16.00 do 17.30.
11. We wtorek konferencja biblijna o Eucharystii po Mszy świętej wieczornej.
12. Przypominamy, że w najbliższą sobotę po Mszy świętej wieczornej odbędą się nauki przed chrztem świętym.
13. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
14. Dziękujemy za ofiary i pomoc na rzecz parafii. Różom Różańcowym wyrazy wdzięczności za sprzątanie kościoła.
15. Życzymy błogosławionej i dobrej Niedzieli.
16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczność śp: JadwigaRunowska, Franciszka Wnorowska, Krystyna Banaszyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks. Marcin Siewruk – proboszcz