Niedziela Trójcy Świętej – 12.06.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Trójcy Najświętszej, która umacnia wiarę w Jednego Boga w trzech Osobach. 
 2. W środę nie będzie Mszy św. w Kolonii Laski.
 3. We czwartek – uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać z Parafią Garnizonową. Msze św. w kościele parafialnym odprawimy o godz.: 9.00, po zakończeniu procesji około godz. 14.00 oraz o godz. 18.00. Z kościoła wojskowego po Mszy św. o godz. 11.30 przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami: Sosnową, Konopnickiej i Piastowską – do naszego kościoła. Prosimy o udekorowanie – jako znak naszej wiary – domów na trasie procesji. Msza św. z procesją w Kolonii Laski o godz. 9.00, a w Starym Żaganiu o godz. 11.00.
 4. Zapraszamy rodziców z dziećmi I-Komunijnymi oraz dzieci rocznicowe do sypania kwiatów w czasie Procesji Bożego Ciała – ok. godz. 12.15 – na plac przed kościołem wojskowym. Dla dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię św. będzie to okazja do uroczystego świętowania podczas Mszy św. na zakończenie procesji w kościele parafialnym o godz. 14.00.
 5. Kwiaty z naszych ogródków do dekoracji ołtarzy eucharystycznych – można ofiarować w środę po każdej Mszy św.
 6. Z okazji Oktawy Bożego Ciała zachęcamy do udziału o godz. 17.30 w nabożeństwach, które kończyć się będą procesją wokół naszej świątyni. Prosimy dzieci I-komunijne oraz wszystkie chętne dzieci o sypanie kwiatków w czasie  procesji.
 7. We czwartek bp Tadeusz Lityński obchodzi X. rocznicę sakry biskupiej, pamiętajmy  o modlitwie w intencji ordynariusza naszej diecezji.
 8. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała zostaje udzielona dyspensa od piątkowego postu.
 9. 18 czerwca, w sobotę o godz. 9.00 z parkingu przy „Netto” odjedzie autobus z uczestnikami dekanalnej pielgrzymki dziękczynnej do Rokitna z okazji 50-lecia diecezji.
 10. Dziękujemy za udział w ubiegłą niedzielę w zbiórce do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 11. Dzisiaj zbiórka na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 12. Dziękujemy za ofiary i pomoc na rzecz parafii. Różom Różańcowym dziękujemy za sprzątanie kościoła. 
 13. Życzymy błogosławionej i dobrej Niedzieli.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Jerzy Kuźniar, Sławomir Zalewski, Maria Mycek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz