Niedziela Trójcy Świętej – 16.06.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Trójcy Najświętszej, która umacnia wiarę w Jednego Boga w trzech Osobach. Dzisiaj też – rocznica święceń biskupich ks. bpa T. Lityńskiego.
 2. W związku z końcem roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież oraz wychowawców do udziału we Mszy św. dziękczynnej we wtorek o godz. 18.00. Będzie to także zakończenie I etapu formacji przygotowującej do bierzmowania dla klas VII. Młodzież z III klas gim. i VIII klas szkoły podst. zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00. Dzieci z Kolonii Laski zapraszamy – w środę o godz. 8.00 do miejscowej kaplicy. Zachęcamy do skorzystania przed wakacjami z sakramentu pojednania. Na koniec roku szkolnego dziękujemy gronu nauczycielskiemu wraz z kierownictwem szkół, znajdujących się na terenie naszej parafii, za życzliwą współpracę w trosce o wychowanie dzieci oraz młodzieży naszego miasta.
 3. We wtorek – po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
 4. W środę nie będzie Mszy św. w Kolonii Laski.
 5. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać z Parafią Garnizonową. Msze św. w kościele parafialnym odprawimy o godz.: 7.00, po zakończeniu procesji około godz. 14.00 oraz o godz. 18.00. Z kościoła wojskowego po Mszy św. o godz. 11.30 przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami: Sosnową, Konopnickiej i Piastowską – do naszego kościoła. Prosimy o udekorowanie – jako znak naszej wiary – domów na trasie procesji. Msza św. z procesją w Starym Żaganiu o godz. 08.30, w Kolonii Laski o godz. 10.30.
 6. Zapraszamy rodziców z dziećmi I-Komunijnymi oraz dzieci rocznicowe do sypania kwiatów w czasie Procesji Bożego Ciała – o godz. 12.15 – na plac przed kościołem wojskowym.
 7. Kwiaty z naszych ogródków do dekoracji ołtarzy eucharystycznych – można ofiarować w środę po każdej Mszy św.
 8. Z okazji Oktawy Bożego Ciała zachęcamy do udziału o godz. 17.30 w nabożeństwach, które kończyć się będą procesją wokół naszej świątyni. Prosimy dzieci I-komunijne oraz wszystkie chętne dzieci o sypanie kwiatków w czasie
 9. W piątek z racji Oktawy zostaje udzielona dyspensa od piątkowego postu.
 10. W piątek 21 czerwca po Mszy świętej wieczornej w domu katechetycznym spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Wilna. Prosimy zabrać ze sobą dowody osobiste.
 11. W Niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy w ramach festiwalu „Przedsionek Raju” na koncert muzyki Vivaldiego w wykonaniu międzynarodowego zespołu muzyki dawnej „Green Kore”.
 12. Przypominamy, że w czasie wakacji od 24.06.’ w kościele parafialnym Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 oraz adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W kościołach filialnych Msze św. będą odprawiane tylko w niedziele. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.
 13. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w II Biegu do Bożego Grobu.
 14. W czasie wakacji pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie i obozy, w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.
 15. Dziękujemy za ofiary i pomoc na rzecz parafii. Różom Różańcowym dziękujemy za sprzątanie kościoła.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Lucyna Kowalczyk.
 17. Życzymy błogosławionej i dobrej Niedzieli.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz