Niedziela Trójcy Świętej – 30.05.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Trójcy Najświętszej, umacniającą wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. W naszym kościele nadal obowiązują limity uczestników liturgii. Prosimy o przestrzeganie rekomendacji, odpowiedzialność i wzajemny szacunek.
 4. Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
 5. W poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP, patronki naszej parafii.
 6. We wtorek o godz. 17.30 rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. We środę nie będzie Mszy św. w Kolonii Laski.
 8. We czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Nie odbędzie się tradycyjna procesja ulicami miasta. Msze św. w kościele parafialnym będą celebrowane o godz. 9.00, 11.00, 14.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Msza św. z procesją w Kolonii Laski o godz. 9.00 i w Starym Żaganiu o godz. 11.00. O 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe.
 9. Dziękczynna modlitwa Apelem Jasnogórskim za łaskę 50-lecia naszej wspólnoty parafialnej o godz. 20.30 do poniedziałku 31 maja.
 10. Wczoraj odbył się IV Wielkanocny Rajd Rowerowy do Bożego Grobu. Trasę z Brzeźnicy do Kaplicy Bożego Grobu przejechało 90 uczestników. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli trud i radość pielgrzymowania. Bardzo serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Żagania Andrzejowi Katarzyńcowi i Radzie Miasta za pomoc w organizacji rajdu i ufundowanie dla wszystkich uczestników koszulek, oraz funkcjonariuszom Powiatowej Komendy Policji w Żaganiu za zapewnienie bezpieczeństwa. 19 czerwca odbędzie się drugi etap rajdu, miejmy nadzieję, że przy lepszej pogodzie.
 11. Tradycyjnie z okazji odpustu organizowany był festyn parafialny, dzisiaj z powodu rekomendowanych ograniczeń musieliśmy zrezygnować ze wspólnego świętowania. Jednocześnie chcemy uczcić święto naszej wspólnoty pokorną modlitwą i gestem ofiarności na rzecz misji na Haiti. Dzisiaj, przez cały dzień pochodząca z Żagania misjonarka s. Lila Cochła dzieli się świadectwem wiary i pracy wśród mieszkańców jednego z najbiedniejszych krajów świata. Taca w całości jest przeznaczona na potrzeby haitańskiej misji.
 12. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8.30 i apel jasnogórski o godz. 20.30.
 13. W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek.
 14. W piątek odwiedziny chorych.
 15. Prosimy, aby w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 umożliwić udział w uroczystości I Komunii Świętej dzieciom i ich najbliższym i wybrać inną godzinę Eucharystii.
 16. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 17. Dziękujemy za ofiarność na rzecz naszej parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła i świąteczną dekorację.
 18. Życzymy błogosławionej Niedzieli.
 19. Z naszej wspólnoty parafialnej w ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: ś.p. Jerzy Bajer. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz