Niedziela Zesłania Duch Świetego – 09.06.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
  2. Za udział i za pomoc w organizacji uroczystości odpustu parafialnego dziękujemy – Radzie Parafialnej, chórowi z p. E. Bajonem, zespołowi „Caritas” z p. B. Świrad, Różom Różańcowym, p. zakrystiance M. Jóźwiak, szafarzom, scholi dziecięcej, paniom i panom, którzy przygotowali i wydawali posiłki oraz wszystkim pomagającym. Na remont dachu kościoła zebraliśmy prawie 5 tys. zł.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę Akatystem – jest to nabożeństwo do Ducha Świętego, które poprowadzi młodzież.
  4. W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła – po Mszy św. wieczornej spotkanie z katechetami z okazji zakończenia roku szkolnego.
  5. We wtorek po Mszy św. wieczornej – kolejne spotkanie Szkoły Modlitwy, które prowadzi o. franciszkanin Eliot Marecki – ojciec duchowny klasztoru ze Wschowy.
  6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – prosimy o modlitwę w intencji duszpasterzy Żagania i o powołania kapłańskie.
  7. W przyszłą Niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej oraz uroczystości MB Rokitniańskiej – patronki naszej diecezji.
  8. W związku z końcem roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież oraz wychowawców do udziału we Mszy św. dziękczynnej we wtorek 18 czerwca o godz. 18.00. Będzie to także zakończenie roku formacyjnego dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VII. Młodzież z III klas gimnazjum oraz VIII klas szkoły podstawowej zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00. Dzieci ze szkoły w Kolonii Laski zapraszamy 19 czerwca – w środę o godz. 8.00 do miejscowej kaplicy. Zachęcamy do skorzystania przed wakacjami z sakramentu pojednania.
  9. 18 czerwca – we wtorek – po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
  10. 20 czerwca – uroczystość Bożego Ciała. W procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszymy z Kościoła Garnizonowego do naszej świątyni. Prosimy o udekorowanie – jako znak wiary – domów na trasie procesji przy ulicach: Sosnowej, Konopnickiej i Piastowskiej. Msza św. z procesją w Kolonii Laski o godz. 10.30, w Starym Żaganiu o godz. 08.30.
  11. Zakończenie przed wakacjami formacji oazy młodzieżowej – 20 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
  12. Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Wilna w piątek, 21 czerwca po Mszy świętej wieczornej w domu katechetycznym. Prosimy o obecność.
  13. W dniach od 21 do 23 czerwca br. odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Rokitna w intencji powołań – zainteresowanych prosimy o kontakt z księżmi Jędrzejem i Dariuszem.
  14. 23 czerwca w Niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy w ramach festiwalu „Przedsionek Raju” na koncert muzyki Vivaldiego w wykonaniu międzynarodowego zespołu muzyki dawnej „Green Kore”.
  15. Można już na parafialnej stronie internetowej zgłaszać się do udziału w wrześniowym II Parafialnym Biegu do Bożego Grobu – szczegóły na stronie internetowej.
  16. Dzisiaj ofiara do puszek na KUL i Fakultet Teologiczny w Zielonej Górze.
  17. Dziękujemy za ofiary złożone w na rzecz parafii i za troskę o czystość naszej świątyni. Na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy 300 zł
  18. Życzymy zwłaszcza dzisiaj darów Ducha Świętego i dobrej Niedzieli.
  19. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Janina Kuchanek, Mirosław Michalak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz