Niedziela Zesłania Duch Świetego – 28.05.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
 2. Do końca maja zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i Apel Jasnogórski o 20.30.
 3. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, odwiedziny chorych.
 5. We czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy parafialne grupy na spotkanie formacyjne.
 6. W sobotę Różaniec o godz.: 8.30 i Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
 7. Już w przyszłą niedzielę – 4 czerwca – nasze święto parafialne z okazji odpustu Nawiedzenia NMP, zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.15. Prosimy o pomoc w organizacji odpustu – uczestnicząc w przygotowaniu i wydawaniu posiłku lub ofiarując fanty na licytację. Wśród fantów mamy już Biblię audio, chleb wypiekany domowym sposobem, ciekawe czasopisma przyrodnicze, obrazy, sprzęt sportowy…
 8. W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła.
 9. We środę święto Nawiedzenia NMP – naszej patronki.
 10. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – prosimy o modlitwę w intencji duszpasterzy Żagania i dekanatu, oraz o powołania kapłańskie.
 11. W przyszłą Niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 12. 8 czerwca – uroczystość Bożego Ciała. W procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszymy z naszej świątyni do kościoła garnizonowego. Uroczystość Bożego Ciała jest również okazją do podziękowania dzieci w Rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci i rodziców zapraszamy do udziału we Mszy św.  i procesji, dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów. Prosimy o udekorowanie domów – jako znak wiary – na trasie procesji przy ulicach: Sosnowej, Konopnickiej i Piastowskiej.
 13. 17 czerwca, w sobotę odbędzie się Pielgrzymka – Rajd Rowerowy do Bożego Grobu. W Brzeźnicy od godz. 10.00 będą wydawane cyklistom koszulki przy kościele, o godz. 10.30 katecheza Wielkanocna, wyjazd z Brzeźnicy, z kościoła p.w. św. Marii Magdaleny o godz. 11.00.  Po przyjeździe katecheza przy Kaplicy Bożego Grobu „na Górce”, namaszczenie olejkiem nardowym i wielkanocny żurek dla pielgrzymów. Zapraszamy wszystkich gorąco do udziału w rajdzie.
 14. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone w na rzecz parafii, szczególnie za ofiary wspierające działalność Sióstr Boromeuszek we Wrocławiu, siostra Ewa była wzruszona wielkodusznością naszych parafian, dziękujemy również za troskę o czystość naszej świątyni.
 16. Życzymy zwłaszcza dzisiaj darów Ducha Świętego i dobrej Niedzieli.
 17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Barbara Lóssa, Antoni Jaworski i Irena Rosa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz