Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj obchodzimy również uroczystość odpustu parafialnego. Pamiętamy o wszystkich mieszkańcach parafii, dziękując za naszą wspólnotę i prosząc o Boże błogosławieństwo. Mszę św. odpustową o godz. 12.15 zakończy procesja wokół kościoła. Dzisiaj zabraknie niestety wspólnego świętowania przed Domem Katechetycznym. Mimo wszystko nie traćmy nadziei, na pewno pojawi się jeszcze okazja do spotkania parafian podczas występów artystycznych i degustacji kulinarnych rarytasów.
2. Zostały zniesione limity określające ilość osób mogących uczestniczyć we Mszy św. Pragniemy przypomnieć, że nadal wierni uczestniczący w modlitwie w kościele zobowiązani są do zasłonięcia ust i nosa maską ochronną oraz zachowania bezpiecznego dystansu.
3. Od poniedziałku nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie o godz. 17.30.
4. Przed każdą Mszą św. jest możliwość spowiedzi, na zewnątrz przy kaplicy Bożego Grobu.
5. W pierwszy czwartek miesiąca spotkanie Przyjaciół Paradyża i Wspólnoty Krwi Chrystusa w kościele po Mszy św. wieczornej.
6. W piątek odwiedziny naszych chorych: ks. Marek od 7:30, ks. Dariusz od godz. 8:30, ks. proboszcz od godz. 9:30.
7. Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 17.30.
8. Przygotowanie dzieci do przyjęcia I Komunii św. pozostaje wstrzymane do momentu powrotu dzieci do szkoły. Po rozpoczęciu regularnych zajęć w szkole, w porozumieniu z rodzicami postaramy się ustalić najkorzystniejszy termin do przeprowadzenia uroczystości. Diecezjalne przepisy dają możliwość przygotowania i udzielenia dzieciom sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. w formie indywidualnej lub małych grupach – za zgodą proboszcza i na wyraźną prośbę rodziców oraz przy ich udziale.
9. 11 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. W obecnej chwili nie możemy podać szczegółów, w jakiej formie będziemy mogli świętować tego dnia obecność Chrystusa w Przenajświętszym Sakramencie.
10. Wznawiamy także nauki dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy pragną ochrzcić swoje dziecko. Przypominamy, że nauki odbywają się w 2 sobotę miesiąca, po Mszy świętej wieczornej w kościele. Najbliższy termin spotkania to 13 czerwca.
11. W niedługim czasie będzie można zgłaszać się na parafialnej stronie internetowej do udziału w III Parafialnym Biegu do Bożego Grobu – organizatorzy pracują nad regulaminem biegu dostosowanym do obowiązujących obostrzeń w organizacji biegów masowych.
12. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie złożone ofiary. Dziękujemy za zaangażowanie parafian – zwłaszcza za dekoracje i posprzątanie świątyni oraz terenu przy kościele. Życzymy sił i błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.

ks. Marcin Siewruk – proboszcz