Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12.04.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Ze względu na stan epidemii i obowiązujące do 19 kwietnia br. zarządzenia Rządu RP, Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania, Poniedziałek Wielkanocny oraz dni Oktawy Wielkanocy do Niedzieli Miłosierdzia włącznie będziemy celebrować bez udziału wiernych, kościół parafialny pozostanie zamknięty.

2. Transmisje świątecznych Eucharystii na antenie TVP 3 Gorzów Wielkopolski i Radia Zachód.

3. Kochani Parafianie przyjmijcie życzenia z okazji Uroczystości Zmartwychwstania. Stając przy pustym grobie Jezusa trwa w nas jeden jedyny obraz pełen mocy, który dla chrześcijan jest czymś więcej niż tylko symbolem, ale będącą w zasięgu ręki rzeczywistością powstania ze śmierci. Jeśli Ktoś, Kto powrócił nie jako duchowy fenomen, ale w ciele i krwi – „dotknijcie Mnie i przekonajcie się…, że nie jestem duchem”. Przybył nie jako wymysł żywej wiary uczniów, ponieważ stało się to w momencie, kiedy żaden z nich w najmniejszym stopniu nie wierzył w taką możliwość i toczył ostry spór z niezwykle upartą niewiarą. Ten Jeden przybył z królestwa umarłych, dając wszystkim nadzieję, a nawet pewność wiecznego życia. Zmartwychwstały Chrystus przynosi właśnie to, czego potrzebujemy, chociaż nie widzimy żadnego sposobu, w jaki moglibyśmy to osiągnąć. To cudowne, niepowtarzalne życie ziemskie oczyszczone ze wszelkich wad i nędzy zostaje przeniesione w wieczność. Niepojęta szansa jest tak piękna, że niejeden staje wobec niej jak uczniowie Jezusa, którzy z radości nie wierzyli, ponieważ wydaje się to zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Powiedzmy jednoznacznie, że coś tak wielkiego, tajemniczego i wyjątkowego nie może być tanią receptą, którą można zastosować, wypróbować w ciągu paru dni i wyrzucić jako coś bezużytecznego, jeśli nie przynosi zaplanowanego skutku. Moc nadziei rośnie w miarę mocowania z bezsensem i bezużytecznością rzeczywistości. Nadzieja konfrontuje się z całą nieogarnioną niewiarą, całym śmiertelnym znużeniem kryjącym się za wysuniętym na pierwszy plan hałasem i gwałtownością. Dzisiaj, podobnie jak w każdym czasie, wszystko zależy od siły wiary, miłości i nadziei.

4. Dziękujemy za wszelką pomoc i wielkoduszność.

5. Życzymy błogosławionego tygodnia.

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: ś.p.: Irena Brzeziańska. Wieczny odpoczynek racz dać jej Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz