Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Zmartwychwstania. Święta Wielkanocne odsłaniają tajemnicę Bożej Miłości. Dlatego życzymy wszystkim wiary w Miłość. Dziękujmy za wspólną modlitwę w W. Poście i w W. Tygodniu. Dziękujemy za godne przygotowanie kościoła i pięknej liturgii: Wspólnotom Róż Różańcowych, Zespołowi Caritas, panu organiście E. Bajonowi, chórowi „Magnificat”, scholi oazowej, szafarzom Komunii św., zakrystiance, Służbie Liturgicznej i wszystkim ludziom dobrej woli. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na chwilę modlitwy do naszego pustego Grobu Bożego, który jest pierwszym świadkiem Zmartwychwstania.
 2. Jutro – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. wg porządku niedzielnego. Msza św. o godz. 12.15 – jeśli pozwoli pogoda – przy Kaplicy Grobu. Tego dnia celebrujemy tajemnicę ogłoszenia światu radości Zmartwychwstania – dlatego Ewangelię odczytamy w 6 różnych językach. Kolekta – na KUL.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców przed I Komunią św.
 4. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje post.
 5. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. z okazji V rocznicy kanonizacji Jana Pawła II z udziałem przedstawicieli władz miasta oraz przejście do – upamiętniającego to wydarzenie – pomnika w parku.
 6. Święta Wielkanocne kończy Niedziela Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia – czas troski o gesty miłosierne wobec bliźnich. Ofiara do puszek przeznaczona jest na Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 7. W Niedzielę rocznica I Komunii św. w K. Laski o godz. 9.00, w Żaganiu o godz. 11.00. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 12.15. Próba dla dzieci w K. Laski w środę o godz. 17.00, w Żaganiu w czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej. Spowiedź św. dla wszystkich dzieci i rodziców w sobotę o godz. 11.00 w kościele parafialnym.
 8. 29 kwietnia po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Grupy Teatralnej w Domu Katechetycznym.
 9. 3 maja – uroczystość odpustu z okazji Matki Bożej Królowej Polski w Starym Żaganiu. Msza św. z udziałem chóru zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po Mszy św. mieszkańcy zapraszają na poczęstunek.
 10. 04 maja – w pierwszą sobotę miesiąca organizujemy – raz na 5 lat – wspólna dekanalną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie. Zapraszamy też do udziału w pielgrzymce do Wilna od 1 do 6 lipca. Zapisy w zakrystii.
 11. W sobotę 11.05.’ – odbędzie się III Wielkanocny Rajd Rowerowy do naszego Bożego Grobu. W Brzeźnicy o godz. 10.00 zgromadzą się pielgrzymi z Z. Góry, Szprotawy, Kożuchowa, Żar i Świebodzina. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału – trzeba tylko dotrzeć do Brzeźnicy. Wspólny wyjazd – pod eskortą policji – z Brzeźnicy o godz. 11.00 spod kościoła św. Marii Magdaleny, gdzie otrzymamy pamiątkowe koszulki. Na zakończenie Rajdu przewidziany jest wielkanocny żurek oraz Msza św. Szczegóły w gablocie.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: śp. Teresa Krupińska, Jan Jankowski, Daniel Kalinowski, Zenobia Jańczyk, Krzysztof Jędrysek, Aleksander Juszkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
 13. Życzymy Radości Paschalnej i rodzinnego ciepła w świętowaniu Wielkanocy.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz