Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Zmartwychwstania. Święta Wielkanocne odsłaniają tajemnicę Bożej Miłości. Dlatego życzymy wszystkim wiary w Miłość. Dziękujmy za wspólną modlitwę w W. Poście i w W. Tygodniu. Dziękujemy za wielkoduszne przygotowanie kościoła i pięknej liturgii: Wspólnotom Róż Różańcowych, Parafialnemu Zespołowi Caritas, Panu organiście Edwardowi Bajonowi, chórowi  parafialnemu „Magnificat”, scholi, szafarzom Komunii św., Pani Marii – zakrystiance, Służbie Liturgicznej, ks. Markowi za pieczołowite koordynowanie liturgii, oraz wszystkim zaangażowanym w modlitwę. Po Mszy św. zapraszamy na chwilę modlitwy do naszego pustego Grobu Bożego, pierwszego świadka Zmartwychwstania Chrystusa.
  2. Jutro – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. wg. porządku niedzielnego. Tego dnia celebrujemy tajemnicę ogłoszenia światu radości Zmartwychwstania – dlatego  podczas Mszy św. o godz. 12.15 odczytamy Ewangelię  w  różnych językach i podzielimy się radością Zmartwychwstania częstując uczestników liturgii ciasteczkami migdałowymi. Kolekta – na KUL.
  3. W Wielkanocny poniedziałek zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.00.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwa. W sobotę różaniec o 8.30, nabożeństwo Maryjne o 17.30 i Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
  5. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje post.
  6. Święta Wielkanocne kończy Niedziela Bożego Miłosierdzia, rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia – czas troski o gesty miłosierne wobec bliźnich. Ofiara  do puszek przeznaczona będzie na Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
  7. 3 maja – uroczystość odpustu z okazji Matki Bożej Królowej Polski w Starym Żaganiu. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00.
  8. Życzymy Radości Paschalnej i rodzinnego ciepła w świętowaniu Wielkanocy.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Hawryluk i Stanisław Tyrański. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz