1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
  2. Dzisiaj świętujemy w kościele filialnym w Kolonii Laski uroczystość odpustową św. Maksymiliana Marii Kolbe. Po Mszy św. z procesją eucharystyczną o godz. 14.00 mieszkańcy zapraszają na świąteczny poczęstunek. Tegoroczna uroczystość przypada dokładnie w 75 rocznicę męczeńskiej śmierci ojca Maksymiliana w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.
  3. W poniedziałek 15 sierpnia Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej parafii porządek Mszy św. jak w Niedzielę – poza Mszą św. o godz. 12.15. Wczasie każdej Eucharystii poświęcenie kwiatów i ziół jako wyraz naszej wdzięczności za Boże dary przyrody. Przypominamy, że jest to dzień odpustu w „dużym kościele” z sumą o godz. 12.30 oraz w Sanktuarium Rokitniańskim, gdzie  Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Taca z tej uroczystości  przeznaczona będzie na potrzeby najuboższych parafii w diecezji.
  4. We wtorek 16 sierpnia dzień imienin Biskupa Seniora Stefana Regmunta. Prośmy tego dnia szczególnie o błogosławieństwo Boże dla niego oraz łaskę zdrowia
  5. Caritas naszej Diecezji zaprasza do udziału w akcji pod hasłem „Z uśmiechem do szkoły”, organizowanej w celu przygotowania wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci. Dlatego w dniach 19-20 sierpnia przeprowadzimy zbiórkę w sklepie „Biedronka” na osiedlu. Dodatkowo w Niedzielę 21 sierpnia, po każdej Mszy św., zostanie przeprowadzona na ten sam cel zbiórka do puszek Caritas. Prosimy o wielkoduszną pomoc w zgromadzeniu przyborów szkolnych dla dzieci z naszej parafii.
  6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Gó
  7. W piątek zostały zamontowane w Starej Plebanii nowe okna. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe. Ale już dziś chcielibyśmy podziękować wszystkim parafianom za ofiary zebrane na ten cel w czasie parafialnego odpustu. Dziękujemy również firmie Unitech z Żar, która wykonała dla nas okna w bardzo korzystnej cenie.
  8. Z serca dziękujemy za każdy gest pomocy wszystkim ofiarodawcom i przypominamy, że w intencji dobroczyńców i życzliwie zatroskanych o naszą parafię odprawimy Mszę św. w Niedzielę 28 sierpnia o godz. 9.45.
  9. Dziękujemy Różom Różańcowym za dbałość o czystość naszej świątyni.
  10. Życzymy wszystkim dobrej i pięknej Niedzieli.
  11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: ś.p.: Irena Kudrawiec, Zeferina Popych, Wiesława Otto, Maria Kubańska i Anna Gaszczyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Jarosław Stoś – proboszcz