Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Jutro – św. Szczepana pierwszego męczennika – porządek Mszy św. jak w Niedzielę oraz obrzęd poświęcenie wody na czas kolędowy. W St. Żaganiu obrzęd poświęcenia owsa. Taca – na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 3. W czwartek święto – Jana Ewangelisty. W czasie Mszy św. wieczornej obrzęd poświęcenia wina.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszany do Domu Katechetycznego wszystkie grupy parafialne (chór „Magnificat”, Wspólnota Domowego Kościoła, szafarze Komunii Świętej, Krąg Biblijny, Poradnictwo Rodzinne, Apostolstwo Dusz Czyścowych, Oaza Dorosłych, Wspólnota Żywego Różańca, Przyjaciele Paradyża, Wspólnota Krwi Chrystusa, Caritas i Rada Parafialna. Liderów poszczególnych grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania.
 5. W piątek święto Młodzianków męczenników. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 błogosławieństwo dzieci.
 6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 koncert kolęd i pastorałek żagańskiego zespołu muzyki dawnej „Con anima musica”. Po Mszy św. i koncercie zbiórka do puszek na rzecz pomocy w przeszczepie szpiku dla Jolanty Maziarz – członkini zespołu i wieloletniej katechetki również w naszej parafii.
 7. W Niedzielę święto Świętej Rodziny – patronalne święto Rodzin Katolickich. Podczas Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwa małżonków.
 8. 31 grudnia – w poniedziałek – o godz. 16.30 nabożeństwo dziękczynno-błagalne z podsumowaniem minionego roku oraz uroczysta Msza św. Nie będzie Mszy św o godz. 18.00.
 9. W pierwszy dzień Nowego Roku – uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Na Msze św. zapraszamy wg porządku niedzielnego – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 10. Wizytę duszpasterską – „Kolędę” zaczniemy 2 stycznia 2019 r. Plan kolędy zamieszczony będzie w gablocie i na stronie internetowej. Od poniedziałku do piątku początek kolędy o godz. 15.30, w sobotę o godz. 11.00, a w niedzielę i w uroczystości o godz. 15.00. Chcielibyśmy odwiedzić wszystkie te rodziny i osoby samotne, które pragną błogosławieństwa i odwiedzin swoich duszpasterzy. Dlatego prosimy o wspólną troskę w przygotowanie i przebieg tych spotkań.
 11. W okresie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna w soboty od godz. 09.00 do 10.30.
 12. W czasie kolędy nie będzie w ciągu tygodnia Mszy św. w kościołach filialnych.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu naszej świątyni i kościołów filialnych do świąt Bożego Narodzenia przez ich posprzątanie, dekoracje bożonarodzeniowe, przywiezienie choinek, wystrój kwiatami oraz liturgiczną oprawę.
 14. Życzymy wszystkim Parafianom pokoju i radości Bożego Narodzenia.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz