V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. Od 4 maja wchodzą nowe przepisy sanitarne, na ich podstawie w naszym kościele w liturgii będzie mogło uczestniczyć 20 osób, natomiast w kościołach filialnych 10 wiernych. Prosimy o wyrozumiałość, przestrzeganie rekomendacji, odpowiedzialność i wzajemny szacunek.
 4. Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
 5. W poniedziałek uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny. Rocznica uchwalonej 230 lat temu Konstytucji 3 Maja.
 6. NMP Królowa Polski jest patronką kościoła w Starym Żaganiu – Msza św. o godz. 11.00.
 7. We środę Msza św. w Kolonii Laski o godz. 16.30.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca, odwiedziny chorych.
 9. Dziękując Bogu za łaskę 50-lecia wspólnoty parafialnej każdego majowego wieczoru o godz. 20.30 zapraszamy na czuwanie z Maryją, naszą patronką i modlitwę Apelem Jasnogórskim.
 10. Zbliża się termin corocznego Wielkanocnego Rajdu Rowerowego do Bożego Grobu, zaplanowanego na 22 maja. Z powodu dynamicznych zmian przepisów epidemicznych ustalamy szczegóły pielgrzymki, podtrzymując zaproszenie do udziału w gronie rodzin, przyjaciół i indywidualnie.
 11. Z powodu obostrzeń epidemicznych kancelaria parafialna będzie nieczynna, w ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
 12. W przyszłą niedzielę 9 maja, wolontariusze Żarskiego Hospicjum im. Brata Alberta przeprowadzą zbiórkę na pomoc osobom terminalnie chorym.
 13. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za posprzątanie i dekorację kościoła.
 14. Życzymy błogosławionej Niedzieli.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: ś.p.: Anna Pietraszkiewicz i Roman Pomorski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz