V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Nadal obowiązują zarządzenia epidemiczne umożliwiające udział 20 osób w liturgii Mszy św. sprawowanej w naszym kościele parafialnym. W Kolonii Laski i Starym Żaganiu limit uzależniony od powierzchni wynosi 8 osób.
 3. Wierni uczestniczący w modlitwie w kościele zobowiązani są do zasłonięcia ust i nosa maską ochronną.
 4. Trwają Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do codziennej modlitwy o godz. 17.30.
 5. W Koloni Laski nabożeństwo majowe we środę o 16.00, w Starym Żaganiu we czwartek o 16.00.
 6. Kolejny tydzień nie wszyscy parafianie mają możliwość udziału w niedzielnej Mszy św., zachęcamy do duchowego udziału we Mszach św. transmitowanych na antenie TVP 3 Gorzów Wielkopolski, Radia Zachód oraz platformach internetowych.
 7. Biuro parafialne pozostaje nadal nieczynne do odwołania, w ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 8. Przygotowanie dzieci do przyjęcia I Komunii św. zostało wstrzymane do momentu powrotu dzieci do szkoły. Po rozpoczęciu regularnych zajęć w szkole, w porozumieniu z rodzicami będziemy szukali najkorzystniejszego terminu do przeprowadzenia uroczystości. Diecezjalne przepisy pozwalają na przygotowanie i udzielanie dzieciom sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. w formie indywidualnej lub w małych grupach – za zgodą proboszcza i na wyraźną prośbę rodziców oraz przy ich udziale.
 9. Na podstawie wskazań kurii biskupiej przygotowanie do bierzmowania pozostaje zawieszone do odwołania, dotyczy także przygotowania dorosłych.
 10. Życzymy błogosławionego tygodnia.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz