V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię i za modlitwę w minionym tygodniu w intencji powołań kapłańskich.
 2. Dzisiaj w kościele parafialnym o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. Z tego powodu— nie będzie Mszy św. o godz.12.15. Do piątku – dzieci przeżywać będą tzw. Biały Tydzień – uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18.00. Darem rodziców dzieci komunijnych dla naszego kościoła – jest drewniany krzyż procesyjny. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci oraz ich rodzin.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej katecheza biblijna ks. Jędrzeja: „Kobiety w Biblii”.
 4. W piątek o godz. 11.00 uroczysta Msza św. z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka z udziałem Żagańskiej Straży Pożarnej.
 5. W sobotę 5 diakonów naszego Seminarium Duchownego przyjmie w Z. Górze święcenia prezbiteratu.
 6. W sobotę 25 maja o godzinie 18.45 ostatnie spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. W Niedzielę kazania będzie głosić pochodzący z Żagania o. franciszkanin Robert Jurzysta – od 25 lat misjonarz w Afryce. Taca przeznaczona będzie na wsparcie jego pracy misyjnej w Togo.
 8. W Niedzielę pamiętamy też o naszym mamach, które obchodzą tego dnia swoje święto.
 9. 28 maja we wtorek po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Szkoły Modlitwy, które prowadzi o. franciszkanin Eliot Marecki – ojciec duchowny klasztoru ze Wschowy.
 10. 29 maja w środę o godz. 18.00 – będzie obchodził I rocznicę święceń kapłańskich ks. Dariusz Korolik wraz z kolegami z rocznika.
 11. Przypominamy o święcie parafialnym z okazji odpustu Nawiedzenia NMP w Niedzielę – 02 czerwca o godz. 12.15. Zachęcamy do udziału w konkursach fotograficznym pt.: „Nowa wieża Kościoła – okiem fotoreportera” oraz plastycznym pt: „Św. Roch i zwierzęta”. Podpisane prace składamy w zakrystii oraz u katechetów do 30 maja. Wszystkie prace zostaną pokazane w kościele. Prosimy też o pomóc w organizacji odpustu – uczestnicząc w przygotowaniu i wydawaniu posiłku lub ofiarowując fanty na licytację, której celem będzie remont dachu kościoła – prosimy o kontakt z księżmi, zakrystianką lub p. R. Borowskim
 12. Do środy trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Wilna, która odbędzie się w dniach od 1-6 lipca. Zapisane osoby prosimy o uregulowanie wpłaty za wyjazd.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz pomoc w pracach pielęgnacyjnych zieleni przy kościele, Domu Katechetycznym i przy plebanii. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o czystość naszej świątyni.
 14. Życzymy błogosławionej Niedzieli.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Zofia Walczak, Jan Ratajczyk, Bożena Łakomiec, Marta Agnieszka Stawinoga, Elżbieta Śliwak i Zygmunt Grzelak – ojciec dwóch kapłanów naszej diecezji. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz