V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Od dzisiaj do Wielkiego Piątku przysłaniamy krzyże w kościele. Jest to symbol żalu i pokuty, jakie trzeba podjąć w Wielkim Poście, aby na nowo ujrzeć Oblicze naszego Zbawiciela.
 2. Dziękujemy za udział w rekolekcjach parafialnych, za skorzystanie z sakramentu pojednania, a ks. Dariuszowi Wołczeckiemu za przewodniczenie naszym wielkopostnym  ćwiczeniom.
 3. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 bp Paweł Socha udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji kandytatów.
 4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzież o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. 
 5. W piątek w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Z. Góry, z Nowej Soli i z Żar wyruszą pielgrzymi do naszej Kaplicy Bożego Grobu. 
 6. Za tydzień w Niedzielę Palmową zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św., przynosząc ze sobą palmę – znak radości wobec przychodzącego do nas Jezusa. Na Mszy św. o godz. 12.15 poświęcenie palm odbędzie się przed kościołem, a następnie uroczysta procesja. 
 7. W Niedzielę Palmową o godz. 19.00 wyruszy Miejska Droga Krzyżowa, która przejdzie historycznym szlakiem z Kościoła Wniebowzięcia NMP do Kalwarii Żagańskiej przy naszym kościele. Przy XIII stacji odbędzie się obrzęd namaszczenia mirrą oraz posypania płatkami kwiatów figury „Jezusa na marach”, a następnie wniesienie figury do Grobu Pańskiego. Zakończymy błogosławieństwem i namaszczeniem wszystkich wiernych olejkiem nardowym. 
 8. Po każdej Mszy św. wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece na wielkanocny stół, a Niedzielę Palmową kolorowe palmy.
 9. W przyszłą niedzielę wolontariusze z żarskiego hospicjum przeprowadzą kwestę na rzecz pomocy osobom chorym terminalnie.
 10. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła. 
 11. Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz