V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Od dzisiaj do Wielkiego Piątku przysłaniamy krzyże w kościele. Jest to symbol żalu i pokuty, jakie trzeba podjąć w Wielkim Poście, aby na nowo ujrzeć Oblicze naszego Zbawiciela.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 spektakl parafialnej grupy teatralnej pt. „Zwycięska Miłość”.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci rocznicowych I Komunii św. Spotkanie szafarzy Komunii św. o godz. 19.30
 4. We wtorek o godz. 18.45 – konferencja ks. Jędrzeja o przeżywaniu W. Tygodnia.
 5. W środę o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym – wielkopostny miniturniej warcabowy.
 6. W środę o godz. 17.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych i dzieci rocznicowych w Kolonii Laski.
 7. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 bp T. Lityński udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży szkolnej. Prosimy o modlitwę w intencji kandytatów i zapraszamy do uczestnictwa w tej uroczystości. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna, nie będzie też Mszy św. w St. Żaganiu.
 8. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzież o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie zelatorów Róż Różańcowych.
 9. W piątek w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Z. Góry, z Nowej Soli i z Żar wyruszą pielgrzymi do naszej Kaplicy Bożego Grobu. Przybędzie ponad stu pielgrzymów – prosimy o pomoc w wydawaniu posiłku – kontakt z Panią Zakrystianką.
 10. W sobotę spotkanie w Żaganiu rodziców dzieci komunijnych po Mszy św. wieczornej.
 11. Za tydzień w Niedzielę Palmową zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św., przynosząc ze sobą palmę – znak radości wobec przychodzącego do nas Jezusa. Na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.15 poświęcenie palm odbędzie się przed kościołem, a następnie uroczysta procesja.
 12. W Niedzielę Palmową o godz. 19.00 wyruszy Miejska Droga Krzyżowa, która przejdzie historycznym szlakiem z Kościoła Wniebowzięcia NMP do Kalwarii Żagańskiej przy naszym kościele. Przy XIII stacji odbędzie się obrzęd namaszczenia mirrą oraz posypania płatkami kwiatów figury „Jezusa na marach”, a następnie wniesienie figury do Grobu Pańskiego. Zakończymy błogosławieństwem i namaszczeniem wszystkich wiernych olejkiem nardowym.
 13. 3 maja – uroczystość odpustu z okazji Matki Bożej Królowej Polski w Starym Żaganiu, gdzie Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00
 14. 04 maja – w pierwszą sobotę miesiąca organizujemy dekanalną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie. Zapraszamy też do udziału w pielgrzymce do Wilna od 1 do 6 lipca. Zapisy w zakrystii.
 15. Po każdej Mszy św. zespół Caritas rozprowadza świece na wielkanocny stół.
 16. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła. W piątek zebraliśmy na Dom Samotnej Matki w Żaganiu 550 zł.
 17. Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 18. W tym tygodniu ze wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ś.p.: Władysława Lewartowska, Sara Bryl, Barbara Gałek. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz