V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Od dzisiaj do Wielkiego Piątku przysłaniamy krzyże w kościele. Jest to symbol żalu i pokuty, jakie trzeba podjąć w Wielkim Poście, aby na nowo ujrzeć Oblicze naszego Zbawiciela.
 2. Dziękujemy za udział w rekolekcjach parafialnych, za skorzystanie z sakramentu pojednania, a ks. Marcinowi Strzyżykowskiemu za przewodniczenie naszym wielkopostnym  ćwiczeniom.
 3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00.
 4. Zapraszamy codziennie do adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
 5. W piątek w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Żar, Zielonej Góry i Nowej Soli wyruszą pielgrzymi do naszej Kaplicy Bożego Grobu.
 6. Za tydzień w Niedzielę Palmową zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św., przynosząc ze sobą palmę – znak radości wobec przychodzącego do nas Jezusa. Na Mszy św. o godz. 12.15 poświęcenie palm odbędzie się przed kościołem, a następnie uroczysta procesja.
 7. W Niedzielę Palmową o godz. 19.00 wyruszy Miejska Droga Krzyżowa, która przejdzie historycznym szlakiem z Kościoła Wniebowzięcia NMP do Kalwarii Żagańskiej przy naszym kościele. Przy XIII stacji odbędzie się obrzęd namaszczenia mirrą oraz posypania płatkami kwiatów figury „Jezusa na marach”, a następnie wniesienie figury do Grobu Pańskiego. Zakończymy błogosławieństwem i namaszczeniem wszystkich wiernych olejkiem nardowym.
 8. Po każdej Mszy św. wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece na wielkanocny stół.
 9. Dziękujemy za udział w zbiórce na ogrzewanie kościoła, Bóg zapłać.
 10. 10.Dzięki życzliwości Rady Miasta i Burmistrza Żagania – Andrzeja Katarzyńca parafia otrzymała dotację w kwocie 30000 zł na konieczne zabezpieczenie muru cmentarnego. Prace rozpoczną się w najbliższym terminie. Serdecznie dziękujemy.
 11. 11.Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii, za troskę o czystość naszego kościoła i terenu wokół świątyni.
 12. 12.Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 13. 13.W tym tygodniu ze wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ś.p.: Marianna Grzejdak, Czesław Świątkowski i Maria Woźniarska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz