V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Od dzisiaj do Wielkiego Piątku przysłaniamy krzyże w kościele. Jest to symbol żalu i pokuty, jakie trzeba podjąć w Wielkim Poście, aby na nowo ujrzeć Oblicze naszego Zbawiciela.
 2. Dziękujemy za udział w rekolekcjach parafialnych, za skorzystanie z sakramentu pojednania, a ks. Maciejowi Drozdowi za przewodniczenie naszym wielkopostnym  ćwiczeniom.
 3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00.
 4. Zapraszamy codziennie do adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
 5. W piątek w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Zielonej Góry, Nowej Soli i Żar wyruszą pielgrzymi do naszej Kaplicy Bożego Grobu. 
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanej o godz. 8.30. O godz. 17.30 zaśpiewamy Litanię Loretańską. Po Mszy św. o
  godz. 18.00 – rozpoczynając świętowanie Wielkiego Tygodnia – zapraszamy na koncert pieśni paschalnych w wykonaniu zespołu „Con Anima Musica”, bezpośrednio po koncercie Apel Jasnogórski.
 7. Za tydzień w Niedzielę Palmową zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św., przynosząc ze sobą palmę – znak radości wobec przychodzącego do nas Jezusa. Na Mszy św. o godz. 12.15 poświęcenie palm odbędzie się przed kościołem, a następnie uroczysta procesja. 
 8. W Niedzielę Palmową o godz. 19.00 wyruszy Miejska Droga Krzyżowa, która przejdzie historycznym szlakiem z Kościoła Wniebowzięcia NMP do Kalwarii Żagańskiej przy naszym kościele. Przy XIII stacji odbędzie się obrzęd namaszczenia mirrą oraz posypania płatkami kwiatów figury „Jezusa na marach”, a następnie wniesienie figury do Grobu Pańskiego. Zakończymy błogosławieństwem i namaszczeniem wszystkich wiernych olejkiem nardowym. 
 9. Po każdej Mszy św. wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece na wielkanocny stół.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła, serdeczne Bóg zapłać.
 11. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła i terenu wokół świątyni.. 
 12. Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 13. W tym tygodniu ze wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ś.p.: Danuta Bień, Barbara Żukowska,  Teresa Faligowska i Halina Kowalska – Malaszewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Marcin Siewruk – proboszcz