V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Limit 5 osób podczas zgromadzeń religijnych i konieczność przestrzegania obowiązujących przepisów wprowadza istotne zmiany w duszpasterstwie naszej wspólnoty parafialnej. Do odwołania nie będziemy w kościele parafialnym celebrować liturgii Gorzki Żali i Drogi Krzyżowej.
 3. Odwołane zostają wszystkie spotkania formacyjne grup parafialnych.
 4. Sakrament bierzmowania zostaje przełożony na inny termin. Jeśli chodzi o sakrament I Komunii świętej, będzie on udzielony w czasie, kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkół oraz gdy zostanie odwołany stan epidemii. Przygotowanie na chwilę obecną jest wstrzymane.
 5. Nieczynne do odwołania będzie biuro parafialne, w ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny, albo mailowy.
 6. Wspólnotowe pielgrzymowanie do Grobu Pańskiego zostaje wstrzymane.
 7. Parafialny Zespół Caritas zawiesza sprzedaż świec na wielkanocny stół, jednocześnie niosąc wielkodusznie pomoc najbardziej potrzebującym, dystrybuując żywność przy zachowaniu obowiązujących środków ostrożności.
 8. Biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński przedłużył udzieloną wszystkim diecezjanom dyspensę od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii. Dziękujemy parafianom za roztropność i wzajemną odpowiedzialność. Zachęcamy korzystających z dyspensy do modlitwy osobistej i rodzinnej  w domu oraz do korzystania z radiowych, telewizyjnych lub internetowych transmisji Mszy św.
 9. Dziękujemy za wszelką pomoc i życzliwość, a Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła.
 10. W trudnym czasie panującej epidemii koronawirusa pamiętajmy o charyzmatach naszej parafii i z wiarą módlmy się do Pokonującego śmierć i grzech Zbawiciela za wstawiennictwem naszego patrona św. Rocha: Wszechmogący, wieczny Boże, któryś dla zasług św. Rocha, wyznawcy swego, wszelkie zaraźliwe choroby łaskawie powstrzymać raczył, daj sługom swoim, do Ciebie z ufnością się uciekającym, abyśmy od wszelkich chorób, a przede wszystkim od zarazy wolnymi byli, aby one nie szkodziły ciałom i duszom naszym. Amen.
 11. Życzymy błogosławionego tygodnia.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: ś.p. Karol Zamora, Lucyna Jelińska, Kajetan Luchowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk- proboszcz