V Niedziela Zwykła – 07.01.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
  2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną. Prosimy o bezwzględne przestrzegania obowiązujących zasad.
  3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć ok. 20 osób, natomiast w kościołach filialnych ok. 10 wiernych.
  4. Nastąpiły zmiany godzin Mszy Świętych. Od 1 lutego Msze św. w dni powszednie są celebrowane o godz. 9.00 i 18.00. Na filiach w dni powszednie Msze św. są we środy, co drugi tydzień o godz.16.30, w bieżącym tygodniu zapraszamy do kaplicy w Kolonii Laski. W niedziele w kościele parafialnym nie ma Mszy św. o godz. 11.00. W Koloni Laski niedzielna Eucharystia jest w sobotę o godz. 17.00, a w Starym Żaganiu w niedzielę o godz. 11.00. Prosimy osoby, które zamówiły intencje na Msze św. o zmienionych godzinach o kontakt w zakrystii, lub biurze parafialnym. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, wszyscy musimy przyzwyczaić się do nowej sytuacji.
  5. We czwartek wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. We czwartek i sobotę na Mszy św. porannej będziemy modlić się w intencji wszystkich chorych. Z powodu ograniczeń epidemicznych nie będzie sakramentu namaszczenia chorych – bardzo z tego powodu ubolewamy, ale nie chcemy narażać najsłabszych na najmniejsze ryzyko.
  6. Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii ze SP nr 7, zapraszamy na spotkanie informacyjne. Z powodu limitu osób, spotkania odbędą się w grupach, poszczególnych klas. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy rodziców dzieci z klasy IIIa.
  7. Dzisiaj zbiórka w kaplicy bocznej na potrzeby hospicjów, zapewniających opiekę dla osób chorych – potrzebujących całodobowej opieki medycznej w ostatniej fazie życia.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za pomoc w uprzątnięciu choinek i dekoracji świątecznych. Różom Różańcowym za posprzątanie kościoła.
  9. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Tadeusz Paterek, Andrzej Strzelecki, Czesław Seliga. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz