V Niedziela Zwykła – 09.02.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj z okazji Światowego Dnia Chorych – zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
 3. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów, za modlitwę, chwilę rozmowy i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej.
 4. We wtorek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na katechezę biblijną o Eucharystii.
 5. Msze św. we środę w Kolonii Laski i we czwartek w St. Żaganiu będą odprawiane wg. ustalonego planu.
 6. W piątek święto Cyryla i Metodego – apostołów Słowian i Europy. Tego dnia wspominamy także św. Walentego – patrona zakochanych.
 7. W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych 800 zł, a na Dom Samotnej Matki w Żaganiu złożyliśmy ofiarę w wysokości 300 zł.
 8. Spotkanie do bierzmowania grupy młodszej (klasy 7) w najbliższa niedzielę tj. 16.02 po Mszy świętej wieczornej.
 9. Przypominamy o spotkaniach oazy młodzieżowej w piątki wieczorem o godzinie 18:00 (Msza święta, po niej spotkanie), oazy dziecięcej w soboty o godz. 12.30 oraz scholi dziecięcej o godz. 14.00 – oczekujemy nowych chętnych.
 10. Informujemy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, że 23 lutego w niedzielę o godzinie 16:30 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie z firmą szyjącą stroje komunijne dla dziewczynek, w czasie którego zostaną pobrane miary. Przedpłata do stroju komunijnego wynosi 50 zł.
 11. Pomimo względnie wysokich temperatur, ogrzewanie w kościele było kilkukrotnie uruchomione. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o pomoc w finansowaniu ogrzewania przez ofiarę do puszek w przyszłą Niedzielę.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii; zespołowi Caritas za przygotowanie sobotniego poczęstunku dla chorych, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.
 13. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Włodzimierz Jarlaczyk, Czesław Grolewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz