V Niedziela Zwykła – 10.02.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj spotkanie formacyjne dla młodzieży przed bierzmowaniem z grupy młodszej – o godz. 18.00.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej konferencja ks. Jędrzeja z cyklu: Kobiety w Biblii.
 4. We wtorek o godz. 18.45 w Domu Katechetycznym pierwsze spotkanie Parafialnej Grupy Teatralnej, którą poprowadzi ks. Dariusz.
 5. W środę spotkanie przed I Komunią św. w Kolonii Laski o godz. 16.30.
 6. W czwartek święto Cyryla i Metodego – apostołów Słowian i Europy. Tego dnia wspominamy także św. Walentego – patrona zakochanych.
 7. W piątek po Mszy świętej wieczornej Oaza działająca przy parafii zaprasza na Celebrację Słowa Bożego zatytułowaną „Słowo Boże w historii zbawienia”. Jest to nabożeństwo ukazujące obecność Boga w Piśmie Świętym.
 8. W sobotę spotkanie przed I Komunią św. w Żaganiu po Mszy św. wieczornej.
 9. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przed bierzmowaniem z grupy starszej w Niedzielę o godz. 18.00.
 10. Msze św. w środę w Kolonii Laski i w czwartek w St. Żaganiu – odprawiane będą ponownie po 17.02.2019 r.
 11. W parafii powstaje Grupa Warcabowa. Pierwsze spotkanie 21 lutego – w czwartek – o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym.
 12. Formację do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. rozpoczął Pan Marcin Laśkiewicz. Prosimy w jego intencji o modlitwę.
 13. W tym tygodniu w Kolonii Laski rozpocznie się wymiana podestu w prezbiterium. Inwestycje sfinansujemy ze środków wspólnoty oraz darczyńców prywatnych.
 14. Dzisiaj z okazji Światowego Dnia Chorych – zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
 15. Uruchomiliśmy w kościele ogrzewanie. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o pomoc w sfinansowaniu nowego systemu grzewczego przez ofiarę do puszek w przyszłą Niedzielę. Zgromadziliśmy dotychczas ponad 70% potrzebnych środków.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii; zespołowi Caritas za przygotowanie sobotniego poczęstunku dla chorych, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.
 17. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
 18. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Wiesław Niklewicz, Cecylia Magolan. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz