VI Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. W naszym kościele nadal obowiązują limity uczestników liturgii. Prosimy o przestrzeganie rekomendacji, odpowiedzialność i wzajemny szacunek.
 4. Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
 5. Od poniedziałku do środy, w Dni Krzyżowe będziemy szczególnie modlili się o urodzaje i błogosławieństwo pracy na roli.
 6. We środę Msza św. w Starym Żaganiu o godz. 16.30.
 7. Dziękujemy Bogu za łaskę 50-lecia wspólnoty parafialnej. W majowe wieczory o godz. 20.30 zapraszamy na czuwanie z Maryją, naszą patronką i modlitwę Apelem Jasnogórskim.
 8. Od piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego.
 9. Zbliża się IV Wielkanocny Rajd Rowerowy do Bożego Grobu, zaplanowany na 22 maja. Pracujemy nad stworzeniem najbezpieczniejszej formuły pielgrzymki, czekamy na rekomendację policji. Podtrzymujemy zaproszenie do udziału w gronie rodzin, przyjaciół.
 10. Z powodu obostrzeń epidemicznych kancelaria parafialna będzie nieczynna, w ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny i umówienie terminu spotkania.
 11. 9 czerwca bp Paweł Socha udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spotkanie kandydatów z klasy VIII w przyszłą niedzielę w kościele, po Mszy św. wieczornej.
 12. Wolontariusze Żarskiego Hospicjum im. Brata Alberta prowadzą zbiórkę na pomoc chorym.
 13. W przyszłą niedzielę – na prośbę bp. Tadeusza Lityńskiego zbiórka na puszek na pomoc po pożarze w sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.
 14. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego Kościoła kościoła.
 15. Życzymy błogosławionej Niedzieli.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Edward Chojnowski i Waleria Sakowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz