VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
  2. Od piątku – podczas nabożeństw majowych – rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego.
  3. W przyszłą Niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 12.15, której przewodniczyć będzie ojciec Efrem, benedyktyn z Ziemi Świętej, dobrze nam znany ks. Jarosław Stoś. Po Mszy św. i procesji zapraszamy na wspólny obiad odpustowy przy Domu Katechetycznym – będzie grochówka, parafialne pierogi i wiele innych smakołyków przygotowanych przez naszych drogich parafian.
  4. 4 czerwca. w sobotę odbędzie się Pielgrzymka – Rajd Rowerowy do Bożego Grobu. W Brzeźnicy od godz. 10.00 będzie czekał na cyklistów poczęstunek przy kościele, o godz. 10.30 katecheza Wielkanocna, wyjazd z Brzeźnicy, z kościoła p.w. św. Marii Magdaleny o godz. 11.00. Zapraszamy do udziału naszych parafian, mieszkańców Żagania i okolic.
  5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 5 czerwca po Mszy św. o godz. 8.30.
  6. W dniach od 11 do 12 czerwca odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Rokitna w intencji powołań – zainteresowanych prosimy o kontakt z księżmi i klerykiem Michałem.
  7. 18 czerwca organizowana jest dekanalna pielgrzymka dziękczynna do Rokitna z okazji 50-lecia diecezji, zgłoszenia w zakrystii. 
  8. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszej parafii oraz Różom Różańcowym za posprzątanie naszego kościoła.
  9. Życzymy błogosławionej niedzieli i na kolejny majowy tydzień opieki Matki Bożej.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła ś.p.: Eugenia Dębska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz