VI Niedziela Wielkanocna – 27.05.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię i za wszelkie gesty pamięci o naszych mamach, które obchodzą dzisiaj swoje święto.
 2. Przez całą Niedzielę gościmy pochodzącego z Żagania o. franciszkanina Roberta Jurzystę, który od 25 lat pracuje w Afryce. Taca przeznaczona jest na pomoc w jego parafii misyjnej w Togo.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Szkoły Modlitwy, które prowadzi o. franciszkanin Eliot Marecki – ojciec duchowny klasztoru ze Wschowy.
 4. W środę o godz. 18.00 – będzie obchodził I rocznicę święceń kapłańskich ks. Dariusz Korolik wraz z kolegami z rocznika.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie grupy warcabowej do Domu Katechetycznego.
 6. Od piątku – podczas nabożeństw – rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca modlitwa różańcowa o godz. 8.30. Odwiedziny chorych 7 i 8 czerwca.
 8. Od soboty nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 17.30.
 9. W sobotę młodzież naszej parafii będzie uczestniczyć w spotkaniu modlitewnym w Lednicy.
 10. W przyszłą Niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 12.15, której przewodniczyć będzie ks. Marcin Siewruk. Po Mszy św. i procesji – przed kościołem – Parafialna Grupa Teatralna przedstawi krótki spektakl pt.: „Apostołka Apostołów”. Później wspólny obiad przy Domu Katechetycznym – będzie wojskowa grochówka, parafialne pierogi i wiele innych propozycji. Zachęcamy do składania prac z okazji konkursów odpustowych. Na licytację, której celem jest remont dachu kościoła, przygotowaliśmy między innymi bilety na koncert „Starego Dobrego Małżeństwa” w Żaganiu oraz pamiątki z Galerii Tiffaniego w Nowym Jorku. W czasie odpustu będzie możliwość rejestracji dla potencjalnych dawców szpiku w wieku między 18 i 55 rokiem życia. Potrzebny będzie tylko PESEL.
 11. Od Niedzieli na stronie internetowej będzie można zgłaszać się do udziału we wrześniowym II Biegu do Bożego Grobu – szczegóły na internetowej stronie parafii.
 12. Zakończenie formacji rocznej w Oazie Dzieci Bożych odbędzie się 8 czerwca o godzinie 12:30 w domu katechetycznym.
 13. W dniach 7-9 czerwca odbędą się rekolekcje powołaniowe w Paradyżu dla młodzieży od lat 17. Zgłoszenia do poniedziałku 3 czerwca.
 14. W dniach od 21 do 23 czerwca br. odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Rokitna w intencji powołań – zainteresowanych prosimy o kontakt z księżmi Jędrzejem i Dariuszem.
 15. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej.wwe
 16. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu oraz za posprzątanie naszej świątyni.
 17. Życzymy na ostatni majowy tydzień opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego.
 18. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli ś.p.: Anna Milczarek, Aniela Nawrot, Marianna Smulska, Stanisława Baszko, Feliks Woźniar. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz