VII Niedziela Wielkanocna – 16.05.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. W naszym kościele nadal obowiązują limity uczestników liturgii. Prosimy o przestrzeganie rekomendacji, odpowiedzialność i wzajemny szacunek.
 4. Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
 5. We środę Msza św. w Kolonii Laski o godz. 16.30.
 6. Dziękujemy Bogu za łaskę 50-lecia wspólnoty parafialnej. W majowe wieczory o godz. 20.30 zapraszamy na czuwanie z Maryją, naszą patronką i modlitwę Apelem Jasnogórskim.
 7. Trwa nowenna do Ducha Świętego.
 8. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży z VIII klasy w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 9. W sobotę 22 maja o godz. 19.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne oraz liturgię Akatystu do Ducha św. zakończoną Apelem Jasnogórskim.
 10. IV Wielkanocny Rajd Rowerowy do Bożego Grobu po konsultacjach z Komendą Policji odbędzie się w sobotę 29 maja. Start rajdu przy kościele p.w. Marii Magdaleny w Brzeźnicy. Uczestnicy przejadą trasę rajdu w ok. 35 osobowych grupach. Wydawanie koszulek dla pierwszej grupy rozpocznie się o godz. 9.50, dla kolejnych rowerzystów w 10 minutowych odstępach. Po przyjeździe do Kaplicy Grobu po modlitwie uczestnicy zostaną namaszczeni olejkiem nardowym. Przejazd w mniejszych grupach pozwoli zachować bezpieczny dystans w czasie ciągle panującej epidemii. Zapraszamy do udziału w rajdzie rodziny i wszystkich chętnych.
 11. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od 16.00 do 17.30.
 12. Wolontariusze Żarskiego Hospicjum im. Brata Alberta w ubiegłą niedzielę, w ramach Wiosennej Akcji Pola Nadziei, zebrali 1765, 60 zł. Organizatorzy przekazują hojnym parafianom serdeczne podziękowania – Bóg zapłać.
 13. Na prośbę bp. Tadeusza Lityńskiego, dzisiaj zbiórka na puszek na pomoc po pożarze w sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.
 14. Dziękujemy za ofiarność na rzecz naszej parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła.
 15. Życzymy błogosławionej Niedzieli.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz