VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 02.06.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj świętujemy też uroczystość odpustu parafialnego. Pragniemy pamietać o wszystkich mieszkańcach parafii, dziękując za naszą wspólnotę i prosić dla niej o Boże błogosławieństwo. (Zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 12.15, którą odprawi ks. M. Siewruk oraz na spektakl teatralny o św. Marii Magdalenie, a także na wspólne świętowanie przed Domem Katechetycznym, które rozpoczniemy około godz. 13.45. Dzięki wielkoduszności parafian zapraszamy na wspólny obiad, występy scholi dziecięcej, zespołu „Jodełki” oraz tria akordeonowego „pod batutą” E. Bajona. Na obiad przygotowano między innymi wojskową grochówkę, parafialne pierogi, podpiwek i ciasto drożdżowe proboszcza. Zachęcamy, by w domach nie szykować obiadu, tylko świętować wspólnie „Na Górce”. W czasie odpustu będzie możliwość rejestracji dla potencjalnych dawców szpiku w wieku między między 18 i 55 rokiem życia.)
 2. Nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie o godz. 17.30. Do soboty w trakcie nabożeństw Nowenna do Ducha Świętego.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej – konferencja biblijna ks. Jędrzeja – „Kobiety w Biblii”.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca spotkanie Przyjaciół Paradyża i Wspólnoty Krwi Chrystusa po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek i sobotę odwiedziny naszych chorych. W piątek zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Żaganiu.
 6. Zakończenie formacji rocznej w Oazie Dzieci Bożych w przyszłą sobotę tj. 8 czerwca o godzinie 12.30 w domu katechetycznym. Natomiast zakończenie formacji w oazie młodzieżowej 20 czerwca o godzinie 18:00 w kościele podczas Mszy świętej.
 7. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wspólne czuwanie Akatystem – jest to nabożeństwo do Ducha Świętego, które poprowadzi młodzież.
 8. 11 czerwca we wtorek po Mszy św. wieczornej – kolejne spotkanie Szkoły Modlitwy, które prowadzi o. franciszkanin Eliot Marecki – ojciec duchowny klasztoru ze Wschowy.
 9. 20 czerwca – w czwartek – uroczystość Bożego Ciała będziemy wspólnie przeżywać z Parafią Garnizonową, idąc po Mszy św. o godz. 11.00 w procesji eucharystycznej z Kościoła Wojskowego do naszej świątyni.
 10. W dniach od 21 do 23 czerwca br. odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Rokitna w intencji powołań – zainteresowanych prosimy o kontakt z księżmi Jędrzejem i Dariuszem.
 11. Od dzisiaj można na parafialnej stronie internetowej zgłaszać się do udziału w II Parafialnym Biegu do Bożego Grobu – szczegóły na stronie internetowej.
 12. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej.
 13. W przyszłą Niedzielę ofiara do puszek na KUL i Fakultet Teologiczny w Zielonej Górze.
 14. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary. Na pomoc misjom w Togo zebraliśmy 4500 zł. Dziękujemy za zaangażowanie wielu parafian w przygotowaniu odpustu – zwłaszcza dziękujemy za dekoracje i posprzątanie w kościele, za przygotowanie posiłku, upieczenie ciast, troskę o piękno terenu przed Domem Katechetycznym i całą logistykę organizacji odpustu.
 15. Życzymy sił i błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz