VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 21.05.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Witamy w naszej wspólnocie Siostrę Ewę – Boromeuszkę – posługującą we Wrocławiu. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wsparcie działalności duszpasterskiej sióstr Boromeuszek.
 3. Do końca maja zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i Apel Jasnogórski o 20.30. Do soboty w trakcie apelu Nowenna do Ducha Świetego.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie formacyjne.
 5. 26 maja – w Dniu Matki pamiętajmy o naszych kochanych mamach.
 6. W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świetego – w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wspólne czuwanie i śpiew Akatystu – liturgii wschodniej ku czci Ducha Świętego. Akatyst zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 7. Przypominamy o święcie parafialnym z okazji odpustu Nawiedzenia NMP w Niedzielę – 4 czerwca o godz. 12.15. Prosimy o pomoc w organizacji odpustu – uczestnicząc w przygotowaniu i wydawaniu posiłku lub ofiarując fanty na licytację. Wśród fantów mamy już Biblię audio, chleb wypiekany domowym sposobem, sprzęt sportowy…
 8. 8 czerwca – we czwartek – uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać wspólnie z Parafią Garnizonową, idąc po Mszy św. o godz. 11.30 w procesji eucharystycznej z naszej świątyni do kościoła garnizonowego. Uroczystość Bożego Ciała jest również okazją do podziękowania dzieci w Rocznice przyjęcia Komunii Świętej. Dzieci i rodziców zapraszamy do udziału we Mszy św.  procesji, dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów.
 9. 17 czerwca, w sobotę odbędzie się Pielgrzymka – Rajd Rowerowy do Bożego Grobu. W Brzeźnicy od godz. 10.00 będzie wydawanie cyklistom koszulek przy kościele, o godz. 10.30 katecheza Wielkanocna, wyjazd z Brzeźnicy, z kościoła p.w. św. Marii Magdaleny o godz. 11.00.  Po przyjeździe katecheza przy Kaplicy Bożego Grobu „na Górce”, namaszczenie olejkiem nardowym i wielkanocny żurek dla pielgrzymów. Zapraszamy wszystkich gorąco do udziału w rajdzie.
 10. Dwa tygodnie temu, w zbiórce na Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach zebraliśmy 1763 zł, serdeczne Bóg zapłać!
 11. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na rzecz parafii i gesty życzliwości.
 12. Różom Różańcowym  i rodzicom dzieci komunijnych wyrażamy wdzięczność za dekorację i posprzątanie naszego kościoła.
 13. Życzymy sił i błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz