VII Niedziela Wielkanocna, Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
2. Obowiązujące obostrzenia umożliwiają udział 30 osób w liturgii Mszy św. sprawowanej w naszym kościele parafialnym. W Kolonii Laski i Starym Żaganiu limit uzależniony od powierzchni wynosi 15 osób.
3. Wierni uczestniczący w modlitwie w kościele zobowiązani są do zasłonięcia ust i nosa maską ochronną.
4. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
5. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy do modlitwy akatystem do Ducha Świętego mającej swoje źródło w tradycji Kościoła Wschodniego.
6. Zaplanowany z okazji święta Nawiedzenia NMP odpust parafialny i festyn nie odbędą się. Podczas niedzielnych Mszy św. oraz w domach będziemy modlili się w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
7. Trwają Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do codziennej modlitwy o godz. 17.30.
8. W Koloni Laski nabożeństwo majowe we środę o 16.00, w Starym Żaganiu we czwartek o 16.00.
9. We wtorek po Mszy świętej wieczornej katecheza biblijna o Eucharystii.
10. Nie wszyscy parafianie mają możliwość udziału w niedzielnej Mszy św., zachęcamy do duchowego udziału we Mszach św. transmitowanych na antenie TVP 3 Gorzów Wielkopolski, Radia Zachód oraz platformach internetowych.
11. Biuro parafialne pozostaje nadal nieczynne do odwołania, w ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
12. Przypominamy, że przygotowanie dzieci do przyjęcia I Komunii św. zostało wstrzymane do momentu powrotu dzieci do szkoły. Po rozpoczęciu regularnych zajęć w szkole, w porozumieniu z rodzicami będziemy szukali najkorzystniejszego terminu do przeprowadzenia uroczystości. Diecezjalne przepisy pozwalają na przygotowanie i udzielanie dzieciom sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. w formie indywidualnej – za zgodą proboszcza i na wyraźną prośbę rodziców oraz przy ich udziale.
13. Na podstawie wskazań kurii biskupiej przygotowanie do bierzmowania pozostaje zawieszone do odwołania, dotyczy także przygotowania dorosłych.
14. W gablocie znajduje się informacja o inicjatywie „Zranieni w Kościele”. To telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie kościelnej, czynny w każdy wtorek od godz. 19.00 do 22.00. Wszystkie osoby poszkodowane, potrzebujące wsparcia, rady, wysłuchania zachęcamy do skorzystania z anonimowej, profesjonalnej i bezpłatnej pomocy.
15. Życzymy błogosławionego tygodnia.
16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp.: Gertruda Błaszczyk.
Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie.

ks. Marcin Siewruk – proboszcz